Jak zorganizować udaną firmową imprezę?

Firmowa impreza to idealny sposób na zintegrowanie pracobiorców i poprawę atmosfery panującej w miejscu pracy.
Jej przygotowanie może się wydawać skomplikowanym a także pracochłonnym zadaniem, jednakże dobry plan działania pozwoli się z nim błyskawicznie uporać.

kwiaty

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
O czym należy pamiętać, organizując imprezy firmowe? Pierwszym krokiem powinno być określenie celu imprezy – czyli tego, co pragniemy poprzez nią uzyskać – a następnym priorytetyzowanie zadań. Zapoznawanie nowych pracowników z resztą zespołu nastręcza skupienia się na rozrywkowym aspekcie imprezy, dlatego że w swobodnej atmosferze nawiązywanie kontaktów będzie znacznie prostsze. Nagradzając konkretne jednostki za zrealizowane ponad program zamysły, chlebodawca oczekuje, że pozostali pracobiorcy poczują się zmotywowani do działania a także polepszą swoje wyniki. imprezy w stylu team building będą mieć natomiast za zadanie usprawniać komunikację oraz uefektywniać kooperację między pojedynczymi działami. Najmniej efektywne będą konwenty okolicznościowe, na przykład bożonarodzeniowe bądź wielkanocne, jakie nie mają sprecyzowanego celu, a pracobiorcy z reguły prędko je opuszczają.

Pewnym z najważniejszych zadań w czasie organizacji imprezy firmowej będzie wybór miejsca, w którym się ona odbędzie. Powinno być ono na tyle duże, ażeby pomieściło wszystkich pracobiorców, a do tego eleganckie a także znakomicie skomunikowane z miastem.

Dobrym wyborem jest hotel, który nie tylko dysponuje dużymi salami wyposażonymi w nowoczesny ekwipunek audiowizualny – między innymi rozwijany ekran, projektor, nagłośnienie albo mikrofon – oraz profesjonalne oświetlenie, ale też oferuje mnóstwo dodatkowych usług takich jak przykładowo catering.