gra

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/lemon-interactive.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Gry planszowe powróciły do łask. Gdzie możemy na nie trafić?

gry imprezowe
Autor: Rob DiCaterino
Źródło: http://www.flickr.com
Nurty w branży rozrywkowej zmieniają się, pojawiają się nowsze propozycje, ale kultowe gry raczej nie wyjdą z mody. W ostatnim czasie renesans przeżywają planszówki i widać to właściwie wszędzie. Można zagrać nie tylko w kawiarenkach, lecz też na turniejach i konwentach im poświęconych.

Różnorakie gry planszowe sklep ma szansę nam dać

gra
Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Był okres gdy wydawało się, że gry komputerowe na zawsze zajęły miejsce gier planszowych oraz już tego miejsca nie odpuszczą. Jednak spoglądając na sprzedaż planszówki, dzieje się tak, że są one coraz częściej nabywane a to nie jedynie z typu tych, w które mają możliwość już grać nawet małe dzieci.

Wii ma szansę nam zagwarantować niesamowity weekend

nowy xbox w pudełku
Autor: Arthur Caranta
Źródło: http://www.flickr.com
Być może zainteresuje nas konsola Wii firmy Nintendo?

Naprawdę często chcąc odpocząć po pracy poszukujemy różnorakich gier, które pozwolą nam odciążyć umysł i sprawić, że będziemy mogli choć przez chwilę skupić się na czymś odmiennym. Dlatego właśnie coraz częściej ludzie nabywają różnego typu konsole, takie jak ta Wii, wyprodukowana przez japońską firmę Nintendo, która oferuje interesujące gry zaspokajające pragnienia praktycznie każdego gracza.

Planszówki są świetnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu

gra planszowa
Autor: yoppy
Źródło: http://www.flickr.com
Gry planszowe są znacznie mocniej rozbudowane

Dopóki nie było komputerów, a przynajmniej nie były one tak uniwersalne, obywatele lubili przeżywać czas nad grami planszowymi. Zezwalały one w przyjemnej atmosferze spędzić dzień z rodziną, ucząc zdrowej rywalizacji, umiejętności zwyciężania, jak i przegrywania, a najmłodsi mogli ćwiczyć liczenie i czytanie. W miarę jak pojawiały się gry komputerowe te planszowe powoli odchodziły w zapomnienie, mimo wszystko ostatnimi czasy na nowo wracają do naszych domów.

W które gry lepiej jest grać: w wirtualne czy może planszówki?

screen z gry komputerowej
Autor: Swazi98chafin
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek gier jest nad wyraz dynamiczną branżą. Corocznie przybywa tu cała masa tytułów. Użytkownicy ciągle je kupują, gdyż w naszych ciężkich czasach gry stały się odskocznią od trudów dnia codziennego. Zarówno gry planszowe, jak i komputerowe cieszą się kolosalną popularnością. Jedni wolą wirtualny świat, drudzy realne spotkanie z bliższymi. Które gry są lepsze: planszowe czy wirtualne?

W jaki sposób możemy ograniczyć poziom stresu w miejscu pracy

gracze
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Poczynając od poniedziałku aż do piątku realizujemy pracę zawodową. Całymi dniami obsługujemy interesantów, załatwiamy sprawy różne "na już". Stres narasta. Jeżeli jeszcze dodamy do tego fakt, że nasi koledzy również podlegają nie mniejszemu stresowi, to w podobnej sytuacji o konfliktową sytuację bardzo łatwo.

Czy gra The Sims jest lubiana?

gra
Autor: Play Among Friends Paf
Źródło: http://www.flickr.com
Gry komputerowe cieszą się obecnie rzeczywiście dużą popularnością. Regularnie na rynku pojawiają się interesujące propozycje, nie tylko gier, ale również zaawansowanych konsol, które błyskawicznie zaczynają sprzedawać się jak świeże bułeczki. Jedną z najbardziej lubianych gier na świecie, jaka zdobyła serca milionów użytkowników jest gra The Sims.

Najstarsze komputerowe gry nie były wyrafinowane, lecz to wszystko wynikało z dużego ograniczenia sprzętowego

gry komputerowe
Komputery od wielu lat są obecne w naszym życiu, obecnie w większości domów, mieszkań i firm znaleźć można czy to duży komputer stacjonarny, czy też lekki, niewielki notebook. Wielu ludzi stosuje komputery do pracy zawodowej, ale równie dużo, jeżeli nie więcej na sprzęcie komputerowym lubi sobie od czasu do czasu zagrać. Pierwsze komputerowe gry były bardzo proste, lecz to wszystko wynikało z dużego ograniczenia sprzętowego.

Gry, jakie aktywizują twórcze myślenie

gra
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Gry komputerowe charakteryzują się współcześnie dość dużym zainteresowaniem, jako że są znakomitym sposobem na nudę. Na dodatek, dostarczają emocji, które z reguły są nieosiągalne w normalnym życiu. Trzeba jednakże starać się wybierać takie propozycje, jakie nie będą wyłącznie rozrywką, ale dadzą szansę również na rozwijanie własnej wyobraźni oraz posiadanych umiejętności - między innymi strategiczne. Sporo gier, które są dostępne na współczesnym rynku wymaga myślenia, wobec tego na pewno każda osoba będzie w stanie odszukać pasującą dla siebie propozycję.

Rozwój gier komputerowych

gry
Ludzie grali w gry od bardzo dawna. Jest to sposób na rozrywkę, a czasem rywalizację. Jedną z pierwszych rozrywek znanych człowiekowi są szachy. Pierwsze wzmianki pisemne o tej grze pochodzą z IV wieku z Persji, dokąd szachy przywędrowały z Indii. Gramy również w inne gry, przykładowo wymienię tylko domino, gry w kości, czy też piłkę nożną.