Bogaty poradnik filmowania z powietrza

Filmowe kadry, czy sesje zdjęciowe z dużych wysokości należą do najbardziej efektownych. Zanim zdecydujemy się na usługę firmy montującej materiał z powietrza, dobrze rozeznać się w ogólnikach o powietrznym kręceniu filmów.
Kadry z powietrza są doskonałym materiałem na promocję własnych usług. Skorzystają na nich prywatni biznesmeni (deweloperzy, posiadacze gruntów) jak i liczniejsza wspólnota terytorialna (gminy, powiaty, województwa).

Filmowanie i zdjęcia z powietrza

Autor: energylabsbr
Źródło: http://www.flickr.com
Reklama terenu z powietrza to także magnes dla gospodarstw agroturystycznych, domków letniskowych czy pensjonatów. Przede wszystkim zdjęcia z powietrza kojarzy się z kręceniem widowiskowych scen do filmów. Dzięki specjalnym wynoszącym platformom można cieszyć się fantastyczną jakością zdjęć kalibru 24 megapikseli i flmy zmontowanych w jakości HD.

Skorzystanie z usług bezzałogowego urządzenia, wynoszącego kamery i aparaty w powietrze to kwestia co najmniej kilku czynników, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli chcemy ogarnąć jak największą przestrzeń lądową konieczne są sprzyjające warunki atmosferyczne. Chmury z wiatrem na pewno nie pozwoli na zrobienie materiału. Kadrowanie w przestworzach nie powinno wykonywać się też pod słońce – chyba, że rozmyte i łunowe obrazy zażyczy sobie klient. Sam teren, nad którym dokonuje się podniebne kręcenie nie powinien posiadać odbiorników radiowych i telewizyjnych, czy różnych wysokich zabudowań. Nie zaleca się też wykonywania takiego „pokazu” filmowania nad tłumami widzów. Filmowaniem z powietrza interesują się telewizja, która na co dzień nie ma możliwości ciekawej i efektownej relacji z imprez masowych.

Filmowanie z powietrza

Autor: Arne Krueger
Źródło: http://www.flickr.com

Cena usług uwzględnia m.in. dojazd na miejsce kręcenia, dostępność terenu, ilość wykonanych kadrów. W grę wchodzi też obróbka gotowych materiałów, poprzez odpowiednie upiększenie, wyostrzenie itp. Najczęściej w ten sposób umawiają się dwie strony, zdarza się też że jednostkowe kwoty zamieszczone są w cennikach firm w serwisach internetowych- sporo więcej zobaczysz na www.

Firmy serwujące klientom usługi fotografii i filmowania z powietrza muszą posiadać specjalną licencję w zakresie usług powietrznych.

Nie zwlekaj – jeśli zaintrygował Cię ten artykuł, to zachęcamy Cię do wejścia do wpisu autora (https://www.jetzone24.com/blogosfera-jetzone), żeby przyswoić kolejne niezwykłe wiadomości.

Wydaje ją specjalna jednostka od lotów cywilnych w Warszawie.