Najstarsze komputerowe gry nie były wyrafinowane, lecz to wszystko wynikało z dużego ograniczenia sprzętowego

Komputery od wielu lat są obecne w naszym otoczeniu, obecnie w zdecydowanej większości mieszkań, domów i biur znaleźć można czy to większy stacjonarny komputer PC, czy też mały, zgrabny notebook. Sporo osób stosuje komputery do pracy, ale tak samo dużo, jeśli nie więcej na komputerowym sprzęcie lubi sobie raz na jakiś czas zagrać. Najstarsze komputerowe gry były bardzo proste, lecz wynikało to z dużego ograniczenia sprzętowego.

gry

Autor: Airwolfhound – Over 1 million views, thanks 🙂
Źródło: http://www.flickr.com
Pamięci było bardzo mało, procesory były bardzo wolne, jak na obecne standardy, a o kolorowych monitorach nikt nawet nie słyszał. Ale mimo że sprzęt był jaki był, to i tak wtedy wyprodukowano mnóstwo niezapomnianych tytułów, jakich największą zaletą była bardzo duża grywalność. Jak wiedzą chyba wszyscy, minione kilka lat to ogromny wzrost technologii komputerowych. Urządzenia ogromnie przyspieszyły, pamięci spor staniały i wszystko to stało się przyczyną ogromnej popularności komputerów. Wraz ze zmianami sprzętu mocno się zmieniły gry pc, powiedzieć wręcz można, że to grający w dużej mierze napędzili rozwój komputerów.

Chyba każdy, kto posiada komputer co jakiś czas lubi zagrać sobie w jakieś gry.

komputer

Autor: Victor van Werkhooven
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze niedawno dużą popularnością się cieszyły gry przygodowe, w których grający wybranym bohaterem przeżywał kolejne przygody, rozwiązywał wiele zagadek i zdobywał doświadczenie. Sprzedawane one były w wersjach pudełkowych i przeważnie można w nie było grać jedynie samemu.

Czyżby wpisy zaprezentowane na danej witrynie (http://www.stajniaiskra.pl/art/950/jezdzcy-poczatkujacy.html) w pełni Cię uradowały? Myślimy, że tak. Ale, jeśli chcesz więcej, to wejdź tutaj.

Rozpowszechnienie internetu odmieniło również rynek gier komputerowych.

Rzecz jasna gry na komputery osobiste czy też gry playstation 3 () nadal są chętnie wybierane przez graczy i cieszą się niesłabnącą popularnością, lecz coraz większa ilość graczy sięgać zaczyna po gry w internecie. Dość często są one darmowe, choć i tak żeby coś było można w nich zdobyć, to powinno się zakupić jakąś broń lub wyposażenie, a oprócz tego można w nie grać z resztą graczy. Zwłaszcza dużą popularność gry minecraft – , stwierdzić wręcz można że gra ta stała się fenomenem internetu.