Co wolno stwierdzić na temat atutów i wad grania w gry komputerowe?

Gry komputerowe są aktualnie bardzo częstym i modnym tematem. Co krok słyszymy o tym, iż na rynku pojawiła się jakaś nowiutka gra. Sporo osób regularnie grywa w gry komputerowe, tyczy się to zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Na temat gier komputerowych mówi się dzisiaj bardzo wiele, między innymi wielokrotnie poruszaną tematyką są zalety oraz wady gier komputerowych. Dziś możemy wyróżnić osoby, które zakładają, że gry komputerowe są tylko szkodliwe i nie mają żadnych wartości. Ale czy tak jest faktycznie? Warto zastanowić się nad tym jakie walory i negatywy rzeczywiście niesie za sobą granie w gry komputerowe.

kontroler do Xbox-a

Autor: John Morgan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o zalety to nie da się ukryć, że gry pozwalają na kreowanie fantazji i modyfikują nasz umysł. Uczą również strategicznego myślenia. W dodatku nie zapominajmy o tym, iż istnieje dużo gier logicznych i edukacyjnych, które przykładowo uczą dzieci nowych rzeczy, pomagają w nauce języka obcego i tak dalej. W dodatku granie w gry komputerowe jest także cudowną rozrywką i może być niezmiernie intrygującym hobby. Mnóstwo osób czyta książki, ogląda filmy, jeździ na rowerze, a inni lubią grać w gry i bezsprzecznie nie ma nic w tym złego. A właśnie gry oraz zbieranie różnych akcesoriów i gadżetów do gier może się okazać tak samo interesującym zainteresowaniem (tu zobaczysz przykłady: odkryj więcej w tym odnośniku).

gra konputerowa Diablo II

Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com

Granie w gry komputerowe niesie za sobą też parę wad. Aktualnie zdołamy odnaleźć mnóstwo niesłychanie bestialskich gier, pełnych przemocy – nie można zaprzeczyć, iż na młode umysły może to mieć negatywny wpływ, szczególnie, jeżeli mówimy o osobach uzależnionych od gier komputerowych. Niezwykle łatwo jest zagubić się między iluzją, fikcją a rzeczywistością, dlatego codzienne granie przed komputerem po kilkanaście godzin bezsprzecznie nie jest dobre.

Jeśli masz ochotę zdobyć więcej informacji na omawiany temat, to odnajdziesz je zapewne po przejściu na witrynę (https://kieta.pl/) – w tamtym miejscu są one bardzo interesujące.

A szybko można zgubić rachubę czasu, szczególnie jeżeli gracz posiada zaawansowany i dobry sprzęt, który prawie zastępuje mu realne życie. Wystarczy sprzęt taki jak przykładowo takie jak tu – sprawdzone akcesoria i kontrolery do grania.

Osoby, jakie cały swój wolny czas spędzają przed komputerem w wielu przypadkach mają problemy z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi, odcinają się od rzeczywistego świata. Toteż grając w gry komputerowe niezwykle ważne jest zachowywanie umiaru, podobnie jak w wielu innych rzeczach. Warto także wybierać wartościowe gry, takie które mogą nas czegoś nauczyć i są fascynujące, a nie jedynie propagują przemoc oraz nienawiść do innych osób.