Internet – jak na nas wpływa, co ma do zaoferowania, czym zaskakuje?

Prawdopodobnie nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez sieci internetowej. To w nim skupia się spora część życia prywatnego oraz zawodowego każdego z nas.

Internet to źródło informacji, jesteśmy w stanie wyszukać w nim niemal wszystko, co jest nam niezbędne. Możemy także pobrać dostępne pliki czy darmowe systemy operacyjne. Nie ma cienia wątpliwości, że Internet kształtuje określone, charakterystyczne zachowania kulturowe. Kiedyś pisało się listy tradycyjne.

Ten artykuł jest naprawdę ciekawy? Wierzymy więc, że przypadnie Ci do gustu też autorska strona internetowa (https://hbgdansk.pl/rejs-do-stoczni-gdanskiej/), gdzie znajdziesz wiele ekstra wiadomości.

Na list zwrotny trzeba było czekać tygodniami, a czasem miesiącami (zachowania kulturowe). Obecnie wchodzi się na Facebooka czy Instagrama i w ułamku sekundy możemy skontaktować się z kim tylko mamy ochotę. Poszukujemy odpowiedzi na pytanie, co to jest mem, a nie czy lepiej pograć w gumę czy zaplanować spotkanie przy trzepaku.

ludzie

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com

Skutek jest taki, że coraz rzadziej spotykamy się w prawdziwym życiu. Często nie wystarcza nam na to czasu. Tempo życia jest coraz szybsze (czytaj, co to jest mem). Śpieszymy się z domu do pracy, w pospiechu wracamy z pracy do domu. Łatwiej jest więc w kilka chwil zredagować maila niż umawiać się na spotkanie w kawiarni, które bez wątpienia zajmie nam co najmniej godzinę z napiętego grafiku.

Media społecznościowe spełniają znaczną rolę w dzisiejszej rzeczywistości i one także oddziałują na nowe zachowania kulturowe. Rzadziej do siebie telefonujemy, możemy przecież popisać na Facebooku. Wielu z nas upomina się o lajki. Emocje wyrażamy za pomocą emotikonów. Mamy wielu znajomych, choć ze znaczną większością nie mamy żadnego kontaktu i na ulicy żadnego z nich nie bylibyśmy w stanie rozpoznać. Kolejnym, swego rodzaju, wyznacznikiem przestrzeni w Internecie są memy. Co to jest mem? Niełatwo go zdefiniować, choć wielu użytkowników Internetu z pewnością się z nim co najmniej raz zetknęła (darmowe systemy operacyjne). Można powiedzieć, że to niedługa, zwięzła informacja, która wcale nie musi być wyrażona w formie słownej, może występować w postaci graficznej. Może być sarkastyczna, zabawna, ważne, by przykuwała uwagę i robiła furorę w sieci. Internet ma wiele zalet. Możemy w nim w krótkim czasie i sprawnie znaleźć informacje na wiele tematów. Z Internetu możemy ściągnąć darmową książkę, muzykę, dostępne są również darmowe systemy operacyjne.