Plastikowe klocki, które w ubiegłym wieku zawojowały świat. Co możemy z nich stworzyć?

Czy wiesz, która firma jest największym na świecie producentem opon? W 12 miesięcy produkują 36 milionów sztuk opon. Tak więc, niespodzianka, jest nią firma Lego. Duński producent klocków z tworzywa sztucznego, które dzięki uniwersalnemu systemowi łączenia, można ze sobą zestawiać w praktyce w nieskończenie ogromnej ilości kombinacji, produkuje je od roku 1947.

W ofercie producenta znajduje się mnogość różnych kolekcji obejmujących wiele zestawów, jak np. seria City, gdzie możemy budować pojazdy, czy historie z życia mieszkańców miast, przede wszystkim związane z zajęciami prac publicznych, jak lekarze, policjanci, budowniczy, czy strażacy. Częściej wybierane są przez chłopców, warto sprawdzić – edukacyjne zabawki dla chłopców.

klocki lego

Autor: geraldford
Źródło: http://www.flickr.com

Alternatywne spojrzenie do tworzenia dają nam klocki lego z serii Technic – system ten pozwala nam budować konstrukcje mechaniczne, z najróżniejszymi kooperującymi wzajemnie elementami, jak koła zębate, ośki, siłowniki, rozmaite przekładnie, także silniki elektryczne. Są jeszcze zestawy mające na wyposażeniu elementy pozwalające na zdalne sterowanie i programowanie stworzonych przez nas urządzeń.

Jest także seria klocków dla najmniejszych- to seria Duplo, którą w swoim wachlarzu produktów dysponuje każdy sklep z klockami Lego. To barwne klocki dla dzieci od pierwszego roku życia, zachęcające je do zabawy, równolegle uczą myślenia i pomagają najmłodszym w rozwoju ich umiejętności manualnych.

Jest także kilka serii, które umożliwiają nam wejście w światy ze znanych produkcji filmowych, jak np.

Jeżeli tego rodzaju problematyka jest dla Ciebie ważna, to koniecznie zerknij na serwis (http://krainazabawek24.pl/category/marki-herlitz-tornistry), który na pewno także przyciągnie Twoją uwagę!

Piraci z Karaibów, Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Władcca Pierścieni, Toy Story czy w świat komiksowych herosów z komiksów Marvela czy DC. Często pociechy sięgają także po zabawki z serii Bratzillaz. Mimo że nie są to klocki Lego to pozwalają na to aby choć na chwilę zamienić się w czarownice. Warto zobaczyć: czarujące zabawki bratzillaz

Klocki lego

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

Wielką zaletą, i prawdopodobnie właśnie dzięki temu klocki Lego zawdzięczają swój duży sukces, jest stworzenie systemu połączenia klocków, niezmiennego od bardzo wielu lat, a dającego nam możliwość krzyżowanie i sprzęganie ze sobą niemal wszystkich serii i kolekcji, jakie wyszły z duńskiej wytwórni zabawek. Specyficzne walcowate wypustki na górnej części każdego klocka ciasno wpasowują się w analogiczne elementy od dołu.

Klocki Lego to cudowna, ogólnorozwojowa zabawka dla dzieci, zarówno tych małych, jak i tych trochę starszych, poszerzająca horyzonty, wspierająca nieszablonowe myślenie, rozwijająca zdolności konstruktorskie i dająca nieskończone pole do popisu dla wyobraźni naszych pociech. Należy tylko bardzo uważać, żeby pozbierać po każdej zabawie wszystkie klocki, gdyż przypadkowe nadepnięcie na taki klocek może powodować wręcz legendarny już ból stopy.