Pielęgnowanie wspólnego zainteresowania w związku dwojga ludzi

Jak przeciwdziałać monotonii w związku i wzmacniać poczucie więzi? Na te właśnie pytania postaram się dać odpowiedź w niniejszym artykule. Każde z dwojga ludzi w związku jest autonomiczną jednostką, ma różne spojrzenie na rzeczywistość. Dzielcie się swymi wyobrażeniami, komunikujcie otwarcie o swych potrzebach. Nie wstydźcie się mówić o swych uczuciach. Podkreślajcie, że ogromnie wam na sobie zależy. Czasem przyjemnie jest otrzymać od małżonka liścik z informacją: „Kocham Cię ogromnie”.

Kabaretki

Autor: Amazing Girl
Źródło: http://amazinggirl.pl
Starajcie się dbać o dobro drugiej osoby. Pamiętajcie, aby od czasu do czasu zaskakiwać się czymś miłym – przynieść prezent bez okazji, zorganizować wspólną wycieczkę , pójść na basen, do teatru albo na uroczystą kolację. Może warto rozważyć sporządzenie potraw w domu razem z partnerem? Z całą pewnością wspólne „pichcenie” jest o wiele przyjemniejsze niż sytuacja, kiedy zmęczona żona stawia partnerowi obiad na stole. W jaki sposób możemy uatrakcyjnić sferę intymną?

Bez ogródek rozmawiajcie o swoich potrzebach oraz fantazjach erotycznych. Pomyślcie o skorzystaniu z gadżetów erotycznych lub o afrodyzjakach. Pomogą kabaretki, ponętne pończoszki, bądź też inna ładna bielizna bielizna.

W miarę upływu lat poczucie obustronnej sympatii spada.

Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się, które portale są zachwalane przez różne osoby, to zobacz propozycję na ten temat. Może Cię ono bardzo zaciekawić.

To naturalny etap. Wzrasta poczucie ograniczenia wolności, zaś fascynacja erotyczna maleje. Pary wówczas niejednokrotnie wybierają łatwe wyjście – rozstanie. Wygasło uczucie, a więc nie warto się starać. Jak możemy przeciwdziałać rutynie w związku? Przypominajcie sobą chwile narzeczeństwa. Pobudzajcie wzajemną fascynację erotyczną przez abstynencję od siebie. Najlepszą metodą na zwiększenie apetytu jest głód. W nagrodę bielizna erotyczna z pewnością nie zaszkodzi żadnej ze stron.

Podejmujcie wspólne działania, zróbcie remont mieszkania albo grajcie w karty. Wspólnie spędzany czas zbliży was do siebie. Uściślajcie własne myśli. Współmałżonek nie może zgadnąć czego aktualnie oczekujecie. Pracujcie nad komunikacją w związku. Szczerość to podstawa. Rozmowa jest dialogiem. Nauczcie się negocjować. Modyfikujcie swoje postawy wobec związku. Dużo zależy od naszych wyobrażeń o szczęśliwym związku. Pragnienie utrzymania związku warunkuje motywację do szukania porozumienia oraz znoszenia niewygód.

Jednak przede wszystkim umiejcie docenić bliskość ukochanego, ukochanej i zadbajcie o własny rozwój osobisty, bowiem będąc szczęśliwym z samym sobą, łatwiej wam będzie cieszyć się ze związku.