W jaki sposób możemy ograniczyć poziom stresu w miejscu pracy

Poczynając od poniedziałku do samego piątku wykonujemy pracę zawodową. Całymi dniami obsługujemy petentów, załatwiamy sprawy rozliczne „na teraz”. Stres wzrasta. Jeśli jeszcze dodamy do tego fakt, iż nasi współpracownicy też podlegają silnemu stresowi, to w takiej sytuacji o konfliktową sytuację nietrudno.

gracze

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Do spięcia może przyczynić się choćby odwrócony garnuszek lub zgubiony spinacz. Co zatem uczynić by ograniczyć poziom napięcia? Niezłym rozwiązaniem może być w tej sytuacji tzw. gra na przeglądarkę w którą możemy zagrać podczas przerwy lub popołudniami odpoczywając we własnym domku.

Czy poszukujesz na danej witrynie czegoś niezwykle zajmującego? Zapraszamy w takim razie do następnego tekstu. Trzeba tylko kliknąć w podany link.

Możemy na przykład w jednej z tychże gier wcielić się w farmera hodującego warzywa, handlującego jęczmieniem bądź dojącego krowy. To pomysł dla tych pokojowo nastawionych . Dla nich polecam niezwykle modną grę – Wiejskie życie . Jeśli zaś nasza frustracja jest nieco większa czy po prostu posiadamy zbiór twórczości na temat Starożytności (bowiem niezmiernie interesują nas zamierzchłe czasy) możemy zagrać w grę osadzoną w rzeczywistości Starożytności. Możemy wcielić się wtedy w rolę Cezara i przewodzimy starożytnym miastem bądź w przypadku Forge of empires (zacznij grać), przenosimy się do Europy feudalnej, wcielamy się w księcia i dysponujemy grodem. Nie jest to jak mogłoby się wydawać łatwa gra dla nastolatków, bowiem by rozgrywka była zadowalająca musimy posłużyć się wiedzą z zakresu ekonomii.

rozrywka
Trzeba także jak w szachach przewidywać co wymyśli przeciwnik, a naszym przeciwnikiem nie jest komputer tylko drugi człowiek. Maszyna licząca pełni w tym przypadku tylko rolę ciekawej planszy do gry lecz pionki przesuwają osoby grające. Tym osobom z kolei którzy dotąd nie przebywali w szpitalu a chcą spróbować szpitalnego życia (nie całkiem poważnie) rekomenduję Kapi hospital. Jest to gra symulacyjna na przeglądarkę w jakiej jako dyrektor i właściciel szpitala leczysz swoich pacjentów i stawiasz nowe gabinety zabiegowe a niezwyczajne kuracje sprawiają sporo zabawy w sali chorych. Typów gier na przeglądarkę jest wiele, są wśród nich: gry akcji, gry gospodarcze, logiczne, fantasy, RPG, sportowe, strategiczne i wiele innych, toteż z całą pewnością każdy znajdzie grę dla siebie, a w roztropnej dawce stanowią one świetne zajęcie odprężające.