Perfekcyjny pomysł na zebranie w gronie rodziny! Przeczytaj!

Teraz coraz bardziej modne stają się koleżeńskie wieczory przy planszówkach. Rozkręcają je koledzy w swoim kole, zdarza się również, że nawet kluby czy też inne lokale co jakiś czas prowadzą tego typu wieczory.

pandemia gra

Autor: C&A
Źródło: C&A
W taki sposób można przeżyć sylwestra i dokazywać jednakowo dobrze, niczym na zdumiewającym balu.
blues
Co zatem wskazane jest posiadać? Przede wszystkim, naturalnie, stół. Fakultatywnie spory fragment wolnej przestrzeni. Wszystko po to, by bez problemu pomieściła się plansza i pozostałe elementy, np. postaci, kostki. Kolejna rzecz to, w rzeczy samej, gry. Wybór mamy bardzo obszerny i każdy odszuka coś dla siebie. Ciekawą alternatywą są gry, w jakich uczestnicy przybywają przeciw systemowi i muszą jednoczyć swe moce, żeby wspólnie wygrać. Na takiej zasadzie funkcjonuje np. Pandemia gra, jaka została nominowana do nagrody Gra Roku 2010. Uczestnicy konfrontacji mają ocalić glob przed czterema chorobami, które uciekły z laboratoriów. Tylko współpraca może tu dać efekt! To fajne wyjście dla osób, które w rzeczywistość planszówek dopiero wchodzą czy też chcą się niezobowiązująco rozerwać.
Dla bardziej zaawansowanych graczy – a dodatkowo dla tych, którym nieobce jest programowanie programowanie android taktyki – milsze będą gry strategiczne i ich pochodne. Dokłada się do nich przykładowo czynniki ekonomiczne, które podkręcają jeszcze stopień batalii. Do takich gier należy chociażby Twilight Imperium – jedna z najbardziej sławnych (i wykupywanych) planszówek. Partia potrafi trwać niezmiernie długo, a jej wynik jest uzależniony głównie od decyzji, jakie stosują poszczególni gracze.

Bardzo nieduży jest tu poziom przypadkowości.
Wyjątkowo jednak do triumfu spotkania z grami potrzebni nam są… gracze, czyli postaci, z którymi złapiemy wspólny język przy stole czy też kartach!