Drapak dla kota będzie wspaniałą zabawką

Jeżeli zadecydowaliśmy, że w naszym mieszkaniu pojawi się kot, to zanim przyprowadzimy kolejnego członka rodziny, musimy zagwarantować mu dobre miejsce oraz kupić wszystko co dla niego okazuje się być potrzebne. Kiedy nie chcemy posiadać podrapanych mebli oraz nóg, to warto wyposażyć się w specjalny drapak dla kota.

Występuje on w różnej wielkości, do tego posiada przeróżne tunele oraz pudła, w których kot ma szansę się chować. To spowoduje, że nasz czworonóg będzie posiadał o co się ocierać, o co tępić pazury, a na dodatek nie będzie się nudził, jeżeli sam pozostanie w domu. Należy myśleć nad takimi bardziej zróżnicowanymi drapakami, ponieważ wtedy kot nadczynność tarczycy u kota będzie miał znaczniejsze pole do wymyślana zabaw (przykłady w sklepie zwierzakowo.pl).

Kuweta dla kota powinna być zapełniona piaskiem

Powinniśmy pamiętać, że w każdym domu, w którym ma się znaleźć kot, musi się również pojawić dobre miejsce, w którym będzie się on załatwiał. Taka kuweta dla kota musi okazać się wielkich rozmiarów, tak aby nasz kot mógł się tam pomieścić, a do tego powinna być zasypana odpowiednim żwirkiem. Kupimy ją w e-sklepie. Idealnie będzie jeśli wsypiemy do niej piasek pochłaniający przykre aromaty, bo wtenczas nic niemiłego nie będzie rozprzestrzeniało się po mieszkaniu. Taka kuweta musi okazać się zawsze ustawiona w tym samym miejscu, żeby nasz kot rozumiał, w jakim miejscu musi się załatwiać oraz nie robił nam bałaganu w calutkim domu.

kot

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Sprawdźmy w sklepie co potrzebujemy

Gdy nie posiadamy pewności, co jeszcze musimy mieć dla naszego kota, to trzeba udać się do marketu zoologicznego. To właśnie tam będziemy mieli szansę się z bliska przypatrzeć różnorakich zabawkom oraz zadecydować, co pragniemy podarować swojemu zwierzakowi. Im będzie ich więcej, tym mniejsze będzie prawdopodobieństwo, że będzie psuł nasze rzeczy.

Co więcej, nie możemy tutaj zapominać też o odpowiednim jedzeniu, które powinno dawać mu wszystkie niezbędne produkty odżywcze, żeby miał szansę być z nami jak najdłużej.