Klasyczne planszówki ciągle modne

Mogłoby się zdawać, że kiedy komputery oraz laptopy tak bardzo zawładnęły naszym życiem, iż trudno nam się bez nich ruszyć, to gry planszowe przeszły do lamusa, a ich miejsce przejęły tylko oraz wyłącznie gry komputerowe. Prawda jednak jest taka, że cały czas gry planszowe mają znaczne rzesze miłośników, zwłaszcza, że zezwalają grać znaczniejszej wielości ludzi w tym samym czasie, a więc może w nie zagrać cała rodzina, dzięki czemu mocniej się ona ze sobą scala.

Uczymy dzieci jak obracać pieniędzmi

Jeżeli chcemy przyuczyć nasze dumel odkrywczy domek decydowania kapitałem, przyjmowania ryzyka inwestycyjnego, przepowiadania co i ile możemy stracić w razie choroby, to z pewnością fantastycznie nam w tym wszystkim pomoże gra Alexander Biznes po polsku planszówka Carcassonne. Opiera się ona na świecie pieniędzy, lecz równocześnie jest tak skonstruowana, że tak jak w prawdziwym świecie, tak i tu los graczy w dużej mierze zależy od ślepego losu, a więc od tego czy ktoś zachoruje, ulegnie wypadkowi, czy być może będzie się cieszył sporym zdrowiem. Natomiast gra Eurobusiness (Eurobiznes / Eurobiznes hitowa gra planszowa),jest bardzo podobna do gry Monopoly, ponieważ odsprzedajemy oraz nabywamy nieruchomości, a należy to robić w tak umiejętny sposób, żeby przy okazji mieć okazję jak najwięcej na tym wszystkim zarobić.

Gry planszowe również można rozbudowywać

monopoly gra

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com

Wydawałoby się, że gra planszowa jest stała oraz niczego dodatkowego nie możemy tam wprowadzić. Prawda mimo wszystko jest taka, iż posiadają one również własne dodatki, które w każdej chwili mamy możliwość nabyć, a gra Carcassonne edycja zimowa, udowadniam nam, iż pojawiają się też sezonowe dodatki. Co fantastyczne, to wyżej wspomniana gra nie posiada stałej planszy, tylko jest ona tworzona za pomocą kwadratowych płytek, nie mniej może do niej siąść cała familia i równocześnie niesamowicie się bawić, podczas takiego spędzania wolnego czasu.

Dajmy im się zaskoczyć

Jeżeli jesteśmy z tych, którzy stwierdzają, iż gry planszowe są nudne i nie warto sobie nimi zaprzątać myśli, to a pewno należy podarować możliwość takim grom i sprawdzić, jak mocno różnią się one od tych okazji, z jakimi spotykaliśmy się jeszcze kilkanaście lat temu. A kto wie, może tak nam przypadną one do gustu, iż na niesamowicie długi czas zapomnimy o tych grach komputerowych?