Kręgle – gra, jaka cieszy się aktualnie coraz większą renomą

Kręgle to niesłychanie słynna gra, jaka cieszy się coraz większą renomą. W kręgle ochoczo grają zarówno osoby młodsze jak także starsze, ponieważ tak naprawdę jest to gra wyborna dla każdego. Kręgle to rodzaj gry, który polega na strąceniu kulą 9-10 dosyć ciężkich pionów, jakie nazywane są właśnie kręglami. Kręgle zdołamy podzielić na kilka gatunków, przynależą do nich kręgle parkietowe oraz klasyczne, a także bowls i bowling.

Gry planszowe

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o kręgle klasyczne to są one najmocniej rozwinięte w Europie, za to bowling jest współcześnie znany na całym świecie. W grze użytkuje się kulę do kręgli, jaka posiada średnicę mniej więcej 160 do 218 mm. Posiadają one także 12 cm szerokości oraz 38 cm wysokości. Jeżeli chodzi o wagę kręgla to zazwyczaj wynosi ona od 1,47 do 1,64 kg. W kuli tej znajdują się co najmniej dwa otwory na palce, niekiedy więcej. Jeśli chodzi o parkiet to ma on 18 metrów długości oraz 1 metr szerokości, natomiast po boku parkietu znajdują się rowy, jakie hamują powrót kuli na tor, jeśli z niego wypadła.

Kręgle są znakomitą rozrywką i wspaniałym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. Wypad na kręgle z przyjaciółmi może być naprawdę ciekawym przeżyciem. Gra w kręgle dostarcza dużo emocji nic więc dziwnego, że mnóstwo osób entuzjastycznie wybiera się na kręgielnie.

Kręgielni zdołamy w dzisiejszych czasach znaleźć faktycznie dużo, są one słynne w każdym mieście, dlatego jeśli szukasz przykładowo kręgielni na terenie Kłodzka to zdołasz ją bezproblemowo odszukać przez wpisanie do swojej wyszukiwarki internetowej hasła „kręgielnia kłodzko”. Zapewne znajdziesz niesłychanie sporo kręgielni na terenie Kłodzka.

Questing – niezapomniana przygoda dla całej rodziny

Autor: Planet PR
Źródło: Planet PR

Nawet jeżeli nigdy do chwili obecnej nie miałeś okazji grać w kręgle to na pewno pożądane byłoby chociaż raz skusić się na zagrywkę w tą grę.

Nie możesz się doczekać następnych interesujących wątków na ów temat? Przekazujemy Ci dobrą informację – kliknij gokarty wrocław w poniższy link i delektuj się lekturą.

Początki zdołają być trochę trudne, jednak z czasem niewątpliwie nabierzesz większej wprawy, kto wie, możliwe, że okaże się że gra w kręgle stanie się Twoim nowiuteńkim zainteresowaniem i pasją.