Komputerowe gry RPG

Role Playing Games, czyli gry fabularne to obecnie jeden z najpowszechniej wykorzystywanych sposobów na spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza wśród młodzież. Najpierw powstały gry RPG, które odgrywane były w rzeczywistości. Również aktualnie znajdują one swoich zwolenników, organizowane są tematyczne konwenty, obozy i pozostałe takie wydarzenia. Później wykształciły się gry a podobnym typie, z tym że na komputerze. Ich rodzajów istnieje bardzo dużo. Jednym z nich mogą być gry przeglądarkowe.

Gry przeglądarkowe

Autor: Farbflut

Są to gry, na potrzeby których wymagane jest najczęściej tylko łącze internetowe i dostęp do przeglądarka. W Gry online można grać raz na jakiś czas, wykonując jedno konkretne zadanie. Mogą także stanowić źródło stałej rozrywki. W kraju jedną z najchętniej wybieranych gier przeglądarkowych jest The West. Fabuła gry umiejscowiona jest na Dzikim Zachodzie. Gracz może kierować postacią kowboja, swoją postać rozwijać poprzez pracę i wykonywanie zadań, a także walczyć z innymi uczestnikami. Każde z wyzwań wymaga odczekania konkretnego czasu, od kilku minut do nawet kilkunastu godzin. Bardzo lubiana jest także gra Settlers online. Jest to standardowa strategia, w której podstawę stanowi rozbudowywanie i ulepszanie swojej postaci oraz miasta.

Gry MMORPG

Gry mmorpg zaliczyć można do gier fabularnych, gdzie znaczna liczba rzeczywistych graczy może grać równocześnie. Są aktualnie niezwykle popularne. Mogą być darmowe lub wymagać opłat. Na szczycie światowych rankingów gier tego rodzaju od wielu lat utrzymuje się gra World of Warcraft.

Z pewnością pragniesz znać ekstra szczegóły tyczące się tego wątku. Jeżeli zainteresował Cię ten najnowszy wpis, to przeczytaj go na witrynie pod linkiem.

Największy odsetek graczy na świecie mieszka w Stanach Zjednoczonych. Więcej tutaj.

Zagrożenia

Coraz szerzej słyszy się obecnie o niebezpieczeństwach związanych z graniem w gry komputerowe. Na świecie miały miejsce przypadki śmierci użytkowników gier z powodu odwodnienia, głodu i zmęczenia spowodowanych nieprzerwanym graniem na komputerze. Powinno się pamiętać, że gry komputerowe są zabawą o mocno uzależniającym charakterze. Na uzależnienia takie narażeni są szczególnie nastolatkowie. Gry komputerowe mogą być przyjemną rozrywką również wówczas, gdy gra się w nie od czasu do czasu, w wolnym czasie.