Rodzaje literackie dostępne w formie audiobooków

W chwili obecnej coraz popularniejsze są książki w formie elektronicznej.

Praktycznie wszystkie duże wydawnictwa mają je w swej ofercie. Dostępne one są w przeróżnych formatach i na różnych nośnikach. Jednym z bardziej najłatwiejszych są audiobooki.
W formie audiobooków możemy zdobyć książki wszystkich gatunków literackich oraz podręczniki.

audiobook

Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com

Do najpopularniejszych rodzajów należą: bajki i baśnie audiobooki, biografie i dzienniki audiobooki, fantastyka i fantasy audiobooki.
Jeśli wziąć pod uwagę bajki i baśnie audiobooki są osiągalne zarówno utwory autorów klasycznych jak również bajki pisarzy nam współczesnych. Gdyby rozpatrywać bajki i baśnie audiobooki, możemy się spotkać z bajkami czytanymi przez lektorów którymi zazwyczaj są znani aktorzy lub aktorki. Można spotkać też bogatsze w formie audiobooki to znaczy słuchowiska bogate w efekty specjalne takie jak: szum wody, świergot ptaszków, grzmoty, muzyka. Wszystko to podnosi atrakcyjność słuchanego utworu (biografie audiobooki).
Następnym gatunkiem bardzo często umieszczonym wysoko w listach bestsellerów są także biografie i dzienniki audiobooki. Z nowości wydawniczych można wymienić biografię pana profesora Władysława Bartoszewskiego. Inną ciekawą pozycją są całkiem niedawno wydane „Dzienniki” pani Agnieszki Osieckiej.
Jednym z bogatszych działów literackich będących w postaci audiobooków jest gatunek fantastyka i fantasy (biznes audiobooki). Powodem takiego stanu rzeczy są możliwości które oferuje forma audiobooka, głównie ze względu na multimedialny charakter tej formy książki.

Książki mówione służą nie tylko zabawie ale także poszerzeniu wiedzy na wszystkich poziomach edukacji.

Odpowiada Ci taki tekst? To ekstra, sprawdź stronę planszówki pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na podobny temat.

W tym dziale najpopularniejsze są ekonomia i biznes audiobooki. Z grupy podręczników z zakresu ekonomii możemy mówić o podkategoriach: księgowość, księgowość zarządcza, miko i makroekonomia autorów: Samuelson, Balcerowicz.
Z literatury popularnonaukowej wymienić można: audiobooki ekonomiczne, z historii, z politologii, z religioznawstwa, z kulturoznawstwa także z tak egzotycznych zagadnień jak: astrologia czy magia.
Również lektury szkolne czy też materiały dla nauczycieli w formie do słuchania są coraz bardziej popularne. Takie formy podręczników są wręcz zalecane przez władze edukacyjne.
Książki w formie audiobooka są bardzo wygodne, bo można słuchać jej także podróżując (stojąc w korkach). Nie wymaga specjalistycznych urządzeń – wystarczy zwykły telefon – smartphone czy komputer albo radio samochodowe. Ta forma jest też lubiana przez osoby niewidome i niepełnosprawnych ruchowo, bo znosi bariery osób niepełnosprawnych.
Zdaje się, iż audiobooki ze względu na swą formę i wygodę użytkowania będą przyszłością firm wydawniczych.