Uprawianie sportu i odpoczynek|Sport czyli forma relaksu

W sumie nie ma o czym mówić, rzeczywistość jest taka, że jeśli nie ćwiczymy to prędko umknie nasza jędrność i elastyczność. Niestety, jedynie dzieciaki mogą wyczyniać, co im się żywnie podoba a i tak zawsze wspaniale wyglądają. Gdy dorastamy bycie „pulpecikiem” dla całej rodziny, staje się koszmarem w szkole. Z tego powodu dobrze jest ćwiczyć. Ale sporej liczbie osób sport kojarzy się z czymś męczącym i bywa, że upokarzającym, bo jak ma się parę kilogramów nadwagi, to zawsze przegrywa się z innymi. A jeśli w ogóle się nie ćwiczy i niby jest się szczupłym, ale nie umie się złapać piłki do kosza to również nie jest ciekawie. Z tego powodu powinniśmy pamiętać o tym, że sport w prosty sposób da się połączyć z fajnym spędzaniem czasu. Otóż sport i rekreacja łączą się. Można wybrać się na żwawy spacer ze kimś ze znajomych, można iść na plażę i poodbijać piłkę do siatki z rodzeństwem. Takie małe kroki są w stanie pomóc nam w oswojeniu się ze sportem. A jeżeli zaczniemy spędzać wolny czas właśnie ćwicząc w różnej firmie to od razu poczujemy się lepiej.

Jeśli chcemy być zdrowi musimy ćwiczyć

na zajęciach fitness

Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com
Są osoby lubiące ćwiczyć na lekcjach z wychowania fizycznego, a dla innych to czysta mordęga. Jednak, kiedy nie chodzimy już do szkoły nagle czujemy, że sport i rekreacja to najlepsze, co mogliśmy sobie wymarzyć. Nie chce nam się latem wylegiwać na plaży i opalać, bo lepiej wypożyczyć rower (zabezpieczenie roweru) lub narty wodne i zaszaleć. Nie mamy ochoty jesienią zalegać pod kocem i gapić się w telewizor, bo chcemy pójść na basen albo na zajęcia z jogi. Jak już szaleć, to może nurkowanie? Wtedy warto zadbać o dobry, profesjonalny sprzęt – i sprawdź. Nagle wychodzi na to, że jeżeli spędzać wolny czas to jedynie aktywnie. Jest ogrom ciekawych opcji, basen, bieganie, aerobik, joga itp. Co tylko co sobie wymarzymy. I nagle dociera do nas, że niepotrzebnie braliśmy zwolnienia na zajęcia z wf.

Wiadomo, że wiele zależy od osoby, która nas uczy, ale bardzo często jest tak, że jak dziecko się uprze, że nie będzie ćwiczyło to nie ćwiczy. Dlatego dobrze zamiast standardowych zajęć zaoferować również dzieciakom coś innego i od czasu do czasu trochę z nimi potańczyć albo nauczyć ich paru pozycji z jogi. Dziecko, które od małego pokocha sport (wyjazdy na anrty) może rzeczywiście sporo zawojować w którejś dyscyplinie sportu, a co najistotniejsze wygra swoje zdrowie. Zamiast, więc kazać dziecku ćwiczyć na wf powinniśmy, jako rodzice, dostrzec, co mu w tych lekcjach nie odpowiada. Musimy znaleźć przyczyny tego „nie chcę” i uporać się z nimi.