Z jakiego powodu pokoje nazywane także escape room są tak bardzo popularne, jak wygląda w nich zabawa.

Goniąc za rozrywką i emocjami ludzie zaczynają wymyślać coraz to nowe rzeczy, czasami naprawdę niezwykłe i wyjątkowe. Do takich nowości, od całkiem niedawna obecnych na naszym rynku, są pokoje ucieczki, znane także jako escape room, z których poprzez rozwiązywanie rozmaitych łamigłówek i zagadek po prostu trzeba wyjść.

Ecsape room swój początek wzięły pod koniec ubiegłego wieku z gier komputerowych, to właśnie one stanowiły główną inspirację. Kolejne lata to dynamiczny rozwój tej właśnie rozrywki, zagadki stawały się coraz bardziej wymagające i skomplikowane, pojawiać się też zaczęły pokoje tematyczne. Od paru lat escape room Gdańsk są obecne również w naszym kraju. W zasadzie we wszystkich większych miastach bez żadnego problemu można znaleźć ten rodzaj rozrywki, w części miast takich pokoi może nawet być kilkanaście, a bez przerwy otwierane są kolejne. Rozrywka ta cieszy się całkiem sporą popularnością, bo przede wszystkim daje doskonałe możliwości zabawy w gronie znajomych czy rodziny, ale też zmusza do myślenia i kombinowania.
drzwi od escape rommu w Trójmieście

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com
Głównym założeniem pokojów o charakterze escape room Trójmiasto jest opuszczenie wnętrza w określonym czasie. Lecz aby to wyjście stało się możliwe, to konieczne będzie rozwiązanie zagadek i łamigłówek, znajdujących się wewnątrz. Równocześnie w escape room może znajdować się nawet kilka osób, tak naprawdę niektóre zagadki wymagają wręcz pełnej współpracy grupy, bo pojedynczo nie uda się z nimi poradzić. Łamigłówki mają różny charakter, część z nich jest zręcznościowa, a inne wymagać będą sprytu albo logicznego myślenia. Bardzo ważną rolę w tej rozrywce odrywa sceneria, a tu projektanci wspinają się na wyżyny swoich możliwości. Każdy pokój jest tematyczny, wyposażony jest w rewelacyjne akcesoria, więc wchodząc do niego można całkowicie zapomnieć o codziennych problemach i wczuć się w klimat i atmosferę.

Nie ma też dużych ograniczeń co do uczestników, w zabawie bez żadnego problemu mogą również brać mniejsze dzieci.

Ciekawy temat? Zatem kliknij w poniższy link i doczytaj i sprawdź (https://www.hotelpanorama.pl/hotel/atrakcje). Zapewne zaciekawią Cię następne treści na ten temat. Będzie fantastycznie, jeżeli Ci się spodoba.

Nie ma tam żadnych niebezpieczeństw, wnętrze jest cały czas monitorowane i w razie ewentualnej potrzeby w każdej chwili taki pokój da się opuścić.