Złupić wroga, poznać przyszłość – czyli gry online

Bitwa kosmicznych robotów, łupienie statków na morzu, czy może symulator codziennego życia w kilku wymiarach? Praktycznie już dziś obserwujemy i uczestniczymy w coraz nowszych wersjach gier. Jak daleko gra może przypominać przyszłość?

Gry komputerowe

Autor: dfactory
Źródło: http://www.flickr.com
Dyskusja wokół gier dotyczy pytania – w jakim kierunku zmierzają dzisiejsze gry? Są gry roboty (ranking najpopularniejszych gier komputertowych polecane gry), które w wersjach online weszły na rynek lata temu, zaczynając z Gwiezdnymi Wojnami. Symulatorów online jak i offline kosmicznych wojen jest całe mnóstwo, w większości z nich zobaczymy panel skoncentrowany wokół zbierania surowców, ulepszania robota kosmicznego, mierzenia się z głównym wrogiem. W wersjach online przeważnie obcy statek „siedzi” za innym biurkiem i pilotuje swój kosmiczny pokład w otchłani internetowego „kosmosu”.
Mamy kosmos, można spokojnie zejść na ziemię. Gdy chodzi o bardziej przyziemną tematykę gry przyszłość (najlepsze gry PC – link do strony) jest szczególnie widoczna w Sims`ach. Ta klasyka gatunku od lat opiera się na tej samej fabule: budowania rodziny, życia z sąsiadami i niezapominaniu o standardowych codziennych czynnościach życiowych. Niegdyś „naszą” postacią było parę prostokątnych pikseli, obecnie dyskutujemy w tematyce trójwymiaru i wymyślnych rozwiązań. Dlaczego? Najnowsza odsłona ma odniesienie w tytule do skoku w przyszłość, na który wpływają nieznane nam, nieco… kosmiczne rozwiązania.

Równie emocjonujące materiały znajdują się w podobnym serwisie. Jeśli masz ochotę je poznać – zobacz pod linkiem (http://www.artogrodowe.pl/16-slupki-parkingowe-betonowe), który jest tu.

Podróże w czasie, cybergadżety w stylu kapsuły sypialnianej, plecaki rakietowe – to wszystko kojarzy się raczej z osiedlaniem obcych planet niż spokojnym życiem we wspólnocie. No, ale… Skoro przyszłości przecież nie znamy, zatem wyobraźnia twórcy jest nieograniczona.

Kolejne gry managerowe? Mamy piłkarskie Football Managery – odciążające Fifę i Pro Evolution Soccer oraz podobne managery w innych konkurencjach, od siatkówki po żużel. Mamy kolejne gry online które nawiązują do hitów kina. Któż z twórców gry o piratach nie ma przed oczami lub nie zna ekranowego Jacka Sparrowa w „Piratach z Karaibów”? Gry, piraci, plansza – przeważnie fabuła obraca się wokół poziomu wyszkolenia załogi, zdobywania surowców, batalii morskich. Jak to w wersjach online, np. w Pirates Storm konieczne jest stworzenie własnego konta w grze. Kilka sekund na wklepanie danych i mamy otwartą drogę do pierwszego statku i pierwszych podbojów.