Czy meble typowe dla ogrodu będą pasować na taras? Jak zaaranżować te dwie przestrzenie, jakie proporcje zachować?

Meble ogrodowe są ważną częścią każdego ogrodu, jak i tarasu. Taras jednak nie jest tym samym, co ogród, a wiele osób na to nie patrzy. Czy meble, które kupujemy do ogrodu pasują także na taras?

W sprzedaży jest spory wybór ciekawych modeli, szeroki asortyment meblowy w różnych cenach powoduje, iż każdy klient może sobie pozwolić na takie meble. Są więc meble z plastiku, tańsze, bardziej rozpropagowane, lecz dosyć szybko się niszczące, meble drewniane, także często kupowane, trwalsze, szlachetne, meble z wikliny coraz częściej kupowane. Są też inne modele jak meble rattanowe albo meble metalowe. To czy konkretny rodzaj pasuje do danego ogrodu jest zależne od różnych rzeczy. Jak wybrać meble na taras? Przy wyborze mebli na taras najbardziej istotne to uwzględnić styl architektoniczny domu, ponieważ meble z pewnością powinny do niego pasować.

Huśtawka ogrodowa srebrna

Autor: Praktikera
Źródło: Praktikera

Liczy się także wielkość tarasu. Na mały dobrze jest wybrać nieduże możliwe do złożenia krzesła i mały stolik, jeżeli mamy do zagospodarowania większą ilość miejsca to dookoła stołu o większych rozmiarach można ustawić bardziej obszerne krzesła z podłokietnikami. Na sporym tarasie możemy również zdecydować się na leżaki, np. takie jak oferowane przez meble.pl. Na pewno meble ogrodowe muszą pasować do stylu ogrodu. Jeśli nasz ogród ma styl naturalny to nie porywajmy się na meble plastikowe. Podobnie, jeśli wolimy nowoczesny styl zapomnijmy o sprzętach żeliwnych. Do ogrodu minimalistycznego perfekcyjnie pasują sprzęty z aluminium, ponieważ są lekkie i nowoczesne. Analogicznie jak w temacie tarasu ważna jest wielkość ogrodu. Do małego nie powinniśmy kupować przysadzistych foteli albo dużych rozmiarów stołu. Powinniśmy pomyśleć o proporcjach, to one są najważniejsze.

Meble w ogrodzie warto stawiać na utwardzonym podłożu, bo na trawie będą wchodzić w ziemię. Jeśli posiadamy obszerny ogród możemy zaaranżować go bardziej interesujący sposób. Tak naprawdę poza miejscem do siedzenia powinniśmy pomyśleć o huśtawkach. Huśtawki ogrodowe doskonale wyglądają a przy tym miło się w nich spędza czas.

Jeśli ciekawi Cię omawiane zagadnienie, to obejrzyj więcej tu (http://www.lamalama.pl/dzianiny.html), a zapewne zdobędziesz bardzo dużo fascynujących danych na ten wątek.

Jeśli mamy dzieci powinniśmy pomyśleć o takich huśtawkach dla najmłodszych.