Parę nietuzinkowych pomysłów na wakacyjne dni, czyli w jakie zakątki Polski wysłać dzieci, aby przeżyły niezapomnianą przygodę

Z racji tego, że nadchodzą wakacje rodziciele myślą coraz poważniej o tym, gdzie wysłać swoją pociechę. Te najmłodsze dzieciaki dni wolne od szkoły spędzają zazwyczaj na koloniach w rodzinnej miejscowości bądź wyjeżdżają na Mazury.

Spływ

Autor: TimothyJ
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast uczniowie szkół zawodowych liczą na nieco bardziej nietuzinkowe rozrywki.

Pewnie masz ochotę znać ekstra szczegóły tyczące się tego tematu. Jeżeli zaintrygował Cię ten aktualny wpis (https://tablicowo24.pl/kategorie/przegrody/przegrody-plexi), to poczytaj o nim na witrynie pod linkiem.

Z pewnością jedną z nich mógłby być siedmiodniowy rejs żaglówką po mazurskich jeziorach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie tylko północ kraju oferuje odprężający pobyt nad wodą. Góry obszary najczęściej kojarzą się nam z jazdą na nartach lub pieszymi wycieczkami na czerwone szlaki.

Niektórzy zapominają o tym, że tamtejsze rzeki pozostają nie tylko siedliskiem apetycznych ryb, lecz także miejscem, gdzie można naprawdę spędzić przyjemnie wolny czas. I nie chodzi tutaj o to, żeby całymi minutami wpatrywać się w przepływającą wodę. Dla tych najbardziej ruchliwych osób miejscowi mieszkańcy proponują rozrywki z dreszczykiem emocji, czyli na przykład spływy pontonowe (ski-raft.pl).

Siedemnastolatkowie, tak samo jak przedstawiciele innych grup wiekowych, pragnęliby przeżyć długo pozostającą w pamięci przygodę. A bajerancką zabawę zagwarantują przecież tak spacery po górach, jak i atrakcje dostępne w kompleksach hotelowych. Kto jednakże uwielbia sporty wodne i na co dzień chodzi na basen, ochoczo czas wolny od obowiązków służbowych przeznaczy na spędzenie wielu godzin nad wodą. I spływy pontonowe () mogą być rewelacyjnym pomysłem na efektowne spożytkowanie urlopowego czasu.

Spływy przełomem Dunajca już od dawna pozostają główną atrakcją Pienin. Chętnych jest tak wielu, że warto wcześniej zamówić bilet, aby później nie stać w kolejkach. I co ważne, wcale nie trzeba umieć pływać – każde przedsiębiorstwo organizujące spływy tak pontonowe, jak i kajakowe, jest świetnie wyposażone także w kamizelki ratunkowe. A w podróż niezupełnie trzeba wybierać się tradycyjną łodzią.

Całkowicie bezpieczne oraz bardzo atrakcyjne stają się spływy pontonowe. Taką właśnie radochę można np. zafundować dobrym znajomym i podarować im w prezencie bilet na taką cudowną eskapadę. A niebanalny upominek z pewnością będzie źródłem niezapomnianych emocji. Najprawdopodobniej nawet ci, którzy najczęściej unikają spędzania urlopowych dni nad wodą, zdecydują się wyjechać w góry i pomieszkać tam przynajmniej przez dwa tygodnie.