Które miejsca należy odwiedzić jadąc na Kresy?

Dla osób, które szukają miejsca, w którym mogliby spędzić kilka dni w trochę mniej standardowy sposób, biura podróży posiadają ciekawą propozycję w formie wycieczki na dawne polskie obszary. Zostały one oddzielone od naszego kraju po II wojnie światowej i aktualnie są na terenie Litwy, Białorusi oraz Ukrainy.

Dawne Kresy Wschodnie, gdyż o nich tutaj mowa, to bardzo rozległe terytorium, na miejscu którego znajdują się m.in. takie miejscowości jak Lwów, Wilno czy Kamieniec Podolski. Jest tam dużo miejsc wartych odwiedzenia, czego dobrym przykładem mogłyby być miejsca narodzin albo pochówku sławnych mieszkańców naszego kraju. W czasie tego typu wycieczki można by także zwiedzić średniowieczne twierdze bądź zabytki sakralne. Dla przykładu we Lwowie warto jest obejrzeć Plac Mickiewicza, Muzeum Juliusza Słowackiego albo miejsce, gdzie znajdowała się słynna kafeteria, w której polscy matematycy dokonywali słynnych odkryć. Należałoby także udać się na Cmentarz Łyczakowski, na którym została pochowana m.in. M. Konopnicka.
kresy

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Program tego typu wycieczki może posiadać także podróże do pozostałych miejscowości, z których godny odwiedzin byłby na pewno Zgierz, zatem znana obronna siedziba, która została wspomniana przez Henryka Sienkiewicza w słynnej trylogii. Oczywiście biuro podróży horyzont biuro podróży zapewniałoby także noclegi. Cena takiej wycieczki może także posiadać wyżywienie. Jest to niezbędne, gdyż dystans ze Lwowa do Wilna wynosi przeszło 750 kilometrów. Warto pokonać taką odległość, ponieważ w Wilnie jest m.in. słynna Ostra Brama, którą wspomniał na kartach „Pana Tadeusza” sam Adam Mickiewicz.

W programie tego typu wycieczki mogłyby znajdować się nie tylko popularne zabytki, lecz również malownicze miejsca położone z dala od utartych szlaków. Jest to doskonała oferta dla osób, które chcą poczuć wyjątkowy klimat dawnej Polski.