Konsola, czy warto kupić? Zobacz nasze rady

Są rodzice, którzy twierdzą, iż ich dzieci spędzają całe dnie na bezmyślnym marnowaniu czasu przed monitorem. Widocznie nie dotarły do nich informacje, że korzystanie z gier z umiarem i rozwagą, nie nie jest w stanie nikomu zaszkodzić . Dodatkowo ma wiele zalet. Udowodniono, iż osoby grające w gry potrafią przyswoić dużo więcej wiadomości, na dłużej je zapamiętują oraz stają się bardziej inteligentne.

W sklepach znajdziemy gry umożliwiające rozwój wyobraźni, logicznego myślenia czy umiejętności planowania.
Gry, które rozwijają dziecięce pasje i talenty. Mały Antek, który dziś staje na podium w grze samochodowej, być może w dorosłym życiu zostanie kierowcą Formuły 1.

Może więc warto dać się namówić na zakup konsoli?

Tym bardziej, że właśnie miała premierę jej najnowsza wersja. A wraz z nią, przy pomocy gry Driveclub będzie nam dane poczuć świat cennych samochodów wyścigowych. Co ciekawe, nasze zmagania mamy szanse widzieć z punktu widzenia kierowcy, dzięki czemu możemy poczuć się tak, jakbyśmy to my prowadzili samochód. Autorzy gry zadbali nawet o takie szczegóły, jak wchodzenie do samochodu, otwieranie drzwi a nawet zapinanie pasów.

Jak pokazuje życie, prędzej czy później przed konsolą zasiądzie i reszta rodziny. Dla taty, wspaniałą odskocznią będzie gra the evil within, w której w końcu będzie miał możliwość spełnienia swych dziecięcych marzeń i poczucia się jak prawdziwy bohater z ponadludzkimi zdolnościami.

Zdumiewająca fabuła – to powód dla którego musimy przyszykować miejsce na półce dla tej emocjonującej gry.

Mamy z kolei, poprzez świetną zabawę, zadbają o poprawę sylwetki, a przede wszystkim dobrą zabawę. Bo konsola to również zaskakująca i przynosząca efekty alternatywa dla siłowni. Konsola do gier wzbogacona jest o czujnik ruchu, pozwalający na ruch przed ekranem. Łączymy więc przyjemne z pożytecznym – chwile relaksu z gimnastyką. To prawda, nic nie jest w stanie konkurować z wysiłkiem na świeżym powietrzu, ale kiedy pogoda nie rozpieszcza… Właśnie w takie dni, kiedy pogoda nie motywuje nas do spacerów możemy zapomnieć o nudzie. Z padem w dłoni zanurzymy się w świat fantazji, w inny świat, gdzie wszystko dzieje się według naszych pomysłów. Emocje zapewnione!