Dlaczego gry karciane wciąż są popularne – zobacz

Obecnie niejednokrotnie słyszy się, że gry komputerowe i sieć WWW całkowicie zastąpiły tradycyjne metody zabawy i rozrywki. Nie jest to jednak do końca prawda. Gry komputerowe owszem są bardzo lubiane, jednak standardowe formy zabawy nie uległy całkowitemu zanikowi. Warto przykładowo zauważyć, że duża część gier komputerowych pod względem fabuły opiera się na grach planszowych czy karcianych.

gry

Autor: Bryan Ochalla
Źródło: http://www.flickr.com

Te ostatnie w dalszym ciągu znajdują wielu fanów, którzy nierzadko zrzeszają się w klubach. Aktualnie tworzone są również specjalne lokale, gdzie można grać w gry planszowe i po to aranżować spotkania z innymi graczami. Szczególnym powodzeniem cieszą się rozmaite gry strategiczne i fantasy, takie jak przykładowo Dixit. Często także różnego rodzaju plansze i kostki do gry towarzyszą typowej sesji w gry RPG, które to gry przebiegają właściwie w wyobraźni graczy.

Gry słowne

Od wielu lat w kraju i poza granicami niezwykle popularne są różnorodne gry słowne i inne opierające się na posługiwaniu się językiem. Takich gier w ostatnim czasie stworzono bardzo dużo, są wśród nich tytuły znane i lubiane na całym świecie, takie jak przykładowo Scrabble. Tytuł ten zdobył duże powodzenie na świecie ze względu na wielką przyjemność masaż dla dwojga katowice z gry, jak również na to, że dzięki niemu można popisać się bogatym słownictwem. Poza tym każda partia jest inna i interesująca, wszystko zależy od umiejętności graczy i tego, jak grę poprowadzą. W oparciu o tę grę i nie tylko wydano dużo innych, na przykład w Polsce wydano „Mistrza Słowa”, grę, w której uczestnicy rzucają kostkami, na których umieszczone są litery. Zadaniem uczestników jest ułożenie jak najdłuższych wyrazów z określonego zestawu liter.

Gry strategiczne

Bez wątpienia największym powodzeniem w świecie miłośników gier komputerowych cieszą się tytuły strategiczne. Jak sama ich nazwa podpowiada, wymagają one zdolności myślenia strategicznego i planowania. W grach tego typu często ma się do czynienia z wojnami, planowaniem struktury armii miast itp. Również bardzo dużo gier komputerowych to gry strategiczne. Jeżeli chodzi o gry planszowe, do tej odmiany należy Carcassone, w oparciu o którą wydano także popularną grę video dobrze znaną również polskim graczom.