Rewelacyjne miejsce na urlop w naszym kraju – Bieszczady

Bieszczady są częścią Beskidów Wschodnich. Budowane są przez dwa pasma, z których jedno, Bieszczady Zachodnie, położone jest na terytorium aż trzech krajów. Jednym z tych krajów jest Polska. Jest to jedno z pasm górskich leżących na obszarze naszego kraju, które bardzo chętnie odwiedza prawdziwe morze turystów.

Bieszczady zaliczane są do najsłabiej zaludnionych położonych na terenie naszego kraju. Są to jedne z ładniejszych gór licznie odwiedzane przez tłumy turystów. Najwięcej osób można spotkać na szlaku , który wiedzie na najwyższy szczyt polskich Bieszczad – na Tarnicę.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany artykuł, wejdź też na tego typu serwis, gdyż znajdziesz w tym miejscu inny tego typu świeży wpis (https://www.uroczysko7stawow.pl/hotel/eko) – on również jest warty polecenia.

Świetną bazą wypadową dla wycieczek w góry jest niewielka osada, Wołosate. Znaczna część turystów na dłużej decyduje się zatrzymać jednak w Ustrzykach Górnych, w których łatwiej można znaleźć noclegi w Bieszczadach – .

Na przyjeżdżających turystów czekają przede wszystkim pola namiotowe, hotele i małych rozmiarów pensjonaty. W Wołosatym miejsc do spania jest odrobinę mniej. Szlak niebieski, który wiedzie na Tarnicę ma jednak najkrótszą długość, stąd wybierany jest częściej niż czerwony z Ustrzyk Górnych. Jeżeli tylko dopisze nam pogoda, to pot trzygodzinnej wspinaczki z pewnością wynagrodzą nam przepiękne widoki. Noclegi w Bieszczadach znaleźć można nie tylko w pensjonatach czy hotelach. Jednym z popularnych miejsc jest schronisko Chatka Puchatka. Nie znajdziemy w nim niewielkich nawet wygód, są jednak turyści, którzy pragną koniecznie się w nim zatrzymać.

Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Baza noclegowa nie jest już tak mała jak przeszło dwadzieścia lat temu. Na coraz chętniej przyjeżdżających tu turystów czekają kwatery Bieszczady („). Jest ich całkiem spora liczba, a ich komfort jest coraz wyższy. Kwatery w Bieszczadach najprościej jest znaleźć rzecz jasna w cieszących się największą popularnością miejscowościach: w Ustrzykach Górnych, Myczkowcach, Polańczyku, Wetlinie. Każde z tych miejsc może być bazą wypadową na wędrówki po popularnych bieszczadzkich połoninach.

Najwięcej turystów decyduje się na wędrówki na Połoninę Wetlińską lub Caryńską. Bieszczady są godne uwagi nie tylko latem, ale także w zimie. Z roku na rok przybywa miejsc, w których można poszaleć na nartach. Bieszczady to bez najmniejszych wątpliwości jeden z bardziej urokliwych obszarów naszego kraju, który ma do zaoferowania przybywającym tu turystom naprawdę wiele.