Czy gra przeznaczona na konsolę to odpowiedni pomysł na prezent dla dziecka na pierwszą komunię?

Jednym z najważniejszych chwil twojego dziecka jest niewątpliwie dzień przyjęcia pierwszej komunii świętej. Jest to moment ogromnej radości i niemałych wrażeń, jednak wielokrotnie nasz maluch nie do końca rozumie, jak ważny jest ten dzień. Doświadczenia duchowe nierzadko zasłania cała otoczka tej uświęconej i głębokiej chwili. Nasze dziecko wie, że w tym dniu zjeżdżają się cała rodzina i serdeczni znajomi, mama przygotowuje wyjątkową ucztę, a co istotne od każdego dostanie prezent, materialny lub rzeczowy. Te ostatnie kwestie na pewno biorą górę nad kwestiami wiary. Z jednej strony nie można nikogo obwiniać, przecież mając 8-9 lat w najważniejsza jest przede wszystkim zabawa. Zostając przy zagadnieniu uciech i podarunków należy przeanalizować co sprawi największą satysfakcję naszemu dziecku.

gra Dead Island 2

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze kilkanaście lat temu w czasach, kiedy nie każdegobyło na wszystko stać, prezenty przekazywane z okazji omawianej okoliczności były znacznie bardziej drogocenne i niepowtarzalne, ponieważ każdy maluch cieszył się, że dostał upragniony, długo oczekiwany prezent.

grając na konsoli

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Najpopularniejsze w poprzednich czasach były między innymi: rower, złoty medalik, przenośne radio, telefon komórkowy, ciekawa książka czy zegarek. Jednak z biegiem czasu upodobania dzieci się zmieniły, a ich pragnienia i świadomość znacznie się poszerzyły. Dzisiaj już nie wystarczy drobny podarunek lecz prezent najnowszej technologii. Podobno obecnie najpopularniejszym podarunkiem są różnego rodzaju konsole do gier. Wiele osób, podchodzi do ich zakupu wyjątkowo sceptycznie jednak w pierwszej kolejności warto się im wnikliwie przyjrzeć i zaznajomić z ich nowoczesną techniką. Wyodrębniamy dwa rodzaje tych sprzętów. W sprzedaży są konsole stacjonarne, czyli takie, które podłącza się do komputera a także konsole przenośne umożliwiające zabawę w różnorodnych miejscach.

Do najbardziej znanych odmian zaliczamy na przykład: Xbox one, Play Station 2, Play Station 3, Play Station Portable PSP. Pomimo wysokiej ceny posiadają wiele pozytywnych cech. Przede wszystkim ich użytkowanie nie wymaga dużych umiejętności oraz specjalistycznej wiedzy. Kolejnym plusem jest to, że doskonała zabawa dostępna jest w dowolnym miejscu i włączyć do tego pomysłu możemy wielu najbliższych przyjaciół. Jednak do dobrej zabawy niezbędne są właściwe gry, które dostępne są na rynku w nieograniczonej ilości. Dużym powodzeniem cieszą się gry wojenne i przygodowe, takie jak: kliknij, Wiedźmin, Gear of War, Medal of Honor czy Battlefield. Ja sam lubię takie gry jak warto zobaczyć.

Jest coś także dla osób, które uwielbiają się bać i pragną stać się głównym bohaterem horroru, dla takich osobników idealnie sprawdzą się gry: Alma, Dead Island, Murdered oraz Deadly Premonition. Jednak konsole wykorzystać można również w celach zdrowotnych. To także niebanalna rozrywka dla osób, które bez wychodzenia z mieszkania chcą utrzymać idealną sylwetkę.

By przeczytać kolejny ciekawy ważny wpis (http://www.tokarnia-sosenka.com.pl/bombki-plastikowe-decoupage) na ten temat, kliknij w poniższy link — pod nim wyszukasz więcej informacji.

Wystarczy zaledwie nabyć grę Dacerstar Party, Get Fit With Melani B lub Kinect Sport, a świetna zabawa gwarantowana.