Rozwój gier komputerowych

Ludzie bawili się grając od bardzo dawna. Jest to sposób na rozrywkę, a często współzawodnictwo. Jedną z najstarszych rozrywek znanych ludzkości jest gra królewska. Pierwsze wzmianki pisemne o tej grze datowane są na czwarty wiek z Persji, dokąd to szachy przybyły z Indii. Gramy też w innego rodzaju gry, przykładowo wspomnę tylko domino, gry karciane, albo też futbol.

gra

Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Gry weszły w nową erę wraz z wynalezieniem komputera domowego. Ogólnie o konsolach można mówić właśnie, że są takimi komputerami przeznaczonymi do grania w przeróżne gry, dla relaksu. Pierwsze gry video stworzono już w 1972 roku. Gra w nich zapisana, polegała na przerzucaniu punktu na ekranie telewizora za pomocą dwu kresek. Upłynęły 42 lata, zmieniły się komputery i zmieniły konsole.

Ogólnie o współczesnych konsolach można powiedzieć, że są ośrodkami zabawy – najnowsze modele konsoli. Gry, które możemy w nich zainstalować, oferują rozrywkę wszystkim, począwszy od wielbicieli sportu, po wielbicieli książek Fantazy. Tak więc, mamy możność prowadzić drużyny piłkarskie i to najlepsze na ziemi, można również tańcować czy powalczyć jako komandos. Zmienił się także sposób sterowania grą. Dawne dżojstiki zastąpiono

konsola

Źródło: http://www.morguefile.com/

kontrolerem ruchu. Oczywiście istnieją przeróżne typy konsoli. Większości tych urządzeń nie da się unowocześnić, tak więc każda nowa wersja oprogramowania oznacza nowy produkt. Na kontynencie europejskim wielkość rynku gier na konsole oblicza się na 40 miliardów Euro w bieżącym roku, co daje 170,4 mld złotych.

Rynek ten ekspresowo rośnie. Przewiduje się, iż w następnym roku wzrośnie o ok. 40 procent, czyli osiągnie 60 mld Euro. Rozszerzył się też krąg użytkowników. Co zaskakujące, duża część z nich to dojrzali ludzie, kobiety ok 35 roku życia i panowie po czterdziestce. W Rzeczypospolitej rynek ten wynosi ok. 320 mln. Euro.

Przeczytaj informacje i obejrzyj serwis (http://www.sklepnumizmatyczny.pl/o-nas/), który na pewno Cię zainteresuje. Nie zwlekaj ani chwili! Zrób to natychmiast! Na pewno nie będziesz żałować.

Aktualnie trendy są xBox wyprodukowane przez Microsoft, które reagują na ruch. W czasie gry konsola robi graczom fotografie z których można potem się uśmiać, może uczyć nas tańca, pomaga ćwiczyć. Jest możliwość bawić się w towarzystwie.