Kajaki i Pilica

Wakacje, czy to wiosną, czy latem należy zaplanować z określonym wyprzedzeniem. Warto przygotować się na bardziej czynne formy odpoczynku. Nie potrzeba przy tym wcale wyjeżdżać z kraju, by zafundować sobie świetne wakacje. Spływy kajakowe Pilicą mogą być doskonałą okazję do sprawdzenia własnej kondycji oraz miłego spędzenia czasu. Takie spływy kajakowe są szczególnie polecane tym osobom, które dysponują odrobiną wolnego. Jest to niesamowita opcja dla ludzi młodych i aktywnych lub też dla uczniów szkół, jak i całych rodzin.

Spływ kajakowy rzeką Kamienną

Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

Brzegi Pilicy obfitują w niezwykle urokliwe lokalizacje do biwakowania. Koryto rzeki bywa miejscami niezwykle kręte. Duża ilości wysp oraz rozlewisk dodaje Pilicy uroku. Okolice Pilicy szokują licznymi atrakcjami krajobrazowymi i krajoznawczymi. Najbardziej narażone i najważniejsze okazy roślin i fauny podlegają ochronie w ramach Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Na spływy kajakowe Pilicą w szczególności poleca się zapadający w pamięć fragment Maluszyn-Sulejów. To właśnie w Maluszynie rozpoczyna się dużo spływów. Ich oferty można odnaleźć w Internecie wpisując w wyszukiwarkę wypożyczalnia kajaków Pilica. Weekendowe spływy są organizowane zazwyczaj w grupach. Posiadają plenerowe wieczory integracyjne oraz ogniska dla biwakowiczów. Przed wypłynięciem kadra specjalistów wyjaśnia uczestnikom spływu w jaki sposób bezpiecznie pływać po Pilicy. Fragmenty dzienne w czasie spływu wynoszą zazwyczaj do około dwudziestu kilometrów. Wypożyczalnia kajaków Pilica oferuje wytrzymałe kajaki, wiosła, kamizelki, jak również opiekę wykwalifikowanych instruktorów wraz ze przeszkolenie kajakowym.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu myślisz, że warto jest bardziej poznać to zagadnienie, to dodatkowo zerknij tutaj kwatery pracownicze wrocław i okolice na spijtanio.

W cenę wynajęcia kajaku wlicza się również zwyczajowo pole biwakowe. Dużo wypożyczalni kajaków ma także dodatkowe busiki, które po wcześniejszych ustaleniach, mogą przetransportować grupę uczestników z dworca do miejsca gdzie zaczyna się spływ. Można z wypożyczalni również nieraz wypożyczyć namiot.

Wykwalifikowane wypożyczalnie posiadają również coś dla bardziej zaawansowanych kajakarzy, tak zwane spływy traperskie. Są one zaadresowane do tych, którzy nie lubią kłopotów wynikających z transportowania bagaży samochodem. Na takiego rodzaju spływie wszystko znajduje się z uczestnikiem w jego kajaku. Takie rozwiązanie pozwala na sporą elastyczność w planowaniu różnych etapów własnej trasy. Można wówczas czasem wybrać także samodzielnie miejsce na biwak. Tego rodzaju spływ bywa zazwyczaj dłuższy. Rozmaite etapy codziennych tras mogą wynosić nawet trzydzieści kilometrów. Zmęczenie wynagradzają jednak zapadające w pamięć krajobrazy. Każdy zainteresowany kajakarstwem powinien spróbować tego rodzaju spływu. Można odnaleźć bardziej bogaty w detale opis konkretnych tras wpisując w sieci hasło przykładowo kajaki Pilica. Przed wybraniem się na spływ można także zapytać użytkowników na forach poświęconych kajakarstwu. Nazwać swój post chociażby Pilica Spływ. W taki oto sposób niewątpliwie uda się pozyskać szereg kluczowych rad.