Sprawdzamy na czym polegają gierki wideo z gatunku science fiction

Generalnie rzecz biorąc, miłośnicy fantastyki w dziedzinie gier komputerowych, podzieleni są na dwie grupy. Ci pierwsi są fanami przygód rozwijających się w baśniowych krainach, pełnych elfów, krasnoludów oraz legendarnych herosów. Ci drudzy, preferują całkiem inny świat przedstawiony. Gdyż science fiction rządzi się kompletnie odmiennymi zasadami. Przeważnie miejscem akcji jest wszechświat, obszar często bardzo nieprzyjazny dla naszych bohaterów. Przemierzają oni na pokładach kosmicznych ten teren, spotykając wielu obcych. Poniżej przykład dwóch ciekawych gier z tego nurtu.

Battlestar Galactica online to, jak sama nazwa wskazuje, rozrywka którą odbywa się w sieci, próbując się z innymi użytkownikami, komponując z nimi drużyny lub knując przeciwko nim- sprawdź szczegóły. Wchodzimy tutaj w kreację Admirała Adamy, dowódcy tytułowego statku inter galaktycznego. Wraz z kilkoma odmiennymi maszynami przebywa on wszechświat szukając idealnej planety do zamieszkania. Gdyż ich dom został zdewastowany przez rasę Cylonów – robotów, które stworzyli ludzie aby im służyły. Lecz te przeciwstawiły im się i wytoczyły wojnę swoim twórcom.

Zaciekawiły Cię notki zawarte w naszym wątku? Jeżeli tak, to czytaj także szyldy nowy sącz podobne informacje, tyczące się tego sektora. Zachęcamy Cię do przeczytania do następnej witryny.

Obecnie, kiedy przeżyła tylko garstka ludzi z admirałem Adamą na czele, Cyloni podążają śladem niedobitków człowieczeństwa. Gra Battlestar Galactica online stworzona została na kanwie kultowego serialu z 2006 roku, który jest sequelem innego, z lat 70-tych.

Park Linowy Carina

Autor: znanenieznane.pl
Źródło: znanenieznane.pl
Darkorbit także jest grą online, typu MMO. Wchodzimy w niej w postać kapitana statku kosmicznego. Akcja w tej produkcji skupiona jest przede wszystkim na rozwalaniu kolejnych statków, zarówno kierowanych komputerowo, jak i należących do innych graczy bawiących się z nami wirtualnie. Darkorbit rozpoczynamy jako skromny pilot, dysponujący szwankującym pojazdem zwiadowczym. Razem z ewolucją postaci i naliczaniem sobie coraz to większej liczby punktów, nasz protagonista rozwija się. Dysponujemy coraz to bardziej zaawansowanymi statkami, które osobiście możemy rozbudowywać. Zdobywamy surowce, podróżując na dalekie planety, wraz z eksploatacją obszaru, mamy dostęp do coraz to większej liczby map. Istnieją także specjalne pola bitewne, na których możemy pojedynkować się z innymi graczami.

Gry z gatunku science fiction są doskonałą gratką dla każdej jednostki, którą ciekawi wszechświat. Możemy tutaj podróżować z jednej galaktyki do następnej, poznawać nowe planety, będące częścią zupełnie innego układu słonecznego niż nasz, ziemski.