Największe gwiazdy rocka

Rock teraz nie cieszy się aż taką popularnością jak jeszczekilka lat temu. Prawie każdy miał kontakt z rockiem w stacjach radiowych czy telewizji. Muzyka rockowa często stanowi soundtrack w wielu popularnych filmach. Rock to rodzaj muzyki odznaczający się brzmieniem, które buduje się zazwyczaj przez gitary akustyczne lub elektryczne.

Fundamentem muzyki rockowej jest też sekcja rytmiczna składająca się z perkusji i gitary basowej. Niejednokrotnie w rocku wykorzystywane bywają też syntezatory klawiszowe. Naturalnie rock jest podzielona na niezwykle wiele podgatunków. Wyróżnić tutaj można między innymi glam rock, hard rock, czy pop rock. Aktualnie młodzież poza rockiem słuchają również innych gatunków muzyki.

Chcesz przeglądnąć nowy wpis na ów aktualny temat? Więc wejdź w link tu… i przeloguj się do innej strony, którą dla Ciebie zbudowaliśmy.

Jednak jeszcze kilkanaście lat temu muzyka rockowa utożsamiana była nie tylko z cięższą i żywą muzyką, ale także ze specyficznymi ubiorem, wizerunkiem, stylem czy także zachowaniem. Spora część entuzjastów rocka wyrażało także postawy rebelianckie.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Jednym z zespołów muzycznych, który zapisał się na kartach historii muzyki rockowej to Deep Purple. To legendarny zespół pochodzący się z Anglii, który swą działalność zaczął w 1968 roku w Hertfordshire. Do dziś grupa sprzedała ponad 100 milinów albumów na całym globie, zapisując się tym samym w Księdze Rekordów Guinessa jako „najgłośniejszy zespół świata”. Zespół Deep Purple ma w wielu krajach swoich zwolenników, którzy doceniają ich za świetne albumy oraz koncerty. Do największych hitów zespołu możemy zaliczyć kompozycje takie jak: „Smoke on the water”, „Hush”, „Child In Time” czy „Highway Star”.

Zespołem, który jest również popularny na całym globie jest na pewno Iron Maiden. Grupa, która także rozpoczęła swą działalność w Anglii i od prawie czterdziestu lat gra muzykę heavy metalową. Każdy ich entuzjasta potwierdzi, iż Iron Maiden to legendarny zespół charakteryzujący się zarówno ciężkimi riffami jak i harmonijnymi solówkami na gitarach, a także prawie operowym wokalem.

Warty wymienienia jest fakt, że Iron Maiden w składzie posiada aż trzech gitarzystów oraz perkusistę, basistę, który założył zespół, oraz stojącego na czele grupy wokalistę. Grupa ta do dnia dzisiejszego sprzedaje nowe płyty a także występuje na całym świecie zachwycając coraz to młodszych entuzjastów.