Klasyki wśród muzycznych propozycji

Legendarny zespół motorhead znany jest słuchaczom nie jedynie tym wytrawnym. Zaciekawienie muzyką tej grupy wzięła się przede wszystkim z innowacyjności, która przełożyła się na istny komercyjny sukces grupy. Zespół z sukcesami funkcjonuje do dzisiaj oraz stale rozbudowuje swój własny styl. Album taki jak Overkill zainspirował wielu muzyków i artystów ogólnie, więc zespół ma się czym poszczycić. Światowy sukces oraz rozpoznawalność w nadzwyczaj szerokich kręgach to świetna nagroda dla tych angielskich muzyków.

[…]

Czytaj dalej… from Klasyki wśród muzycznych propozycji

Największe gwiazdy rocka

Rock teraz nie cieszy się aż tak dużą popularnością jak jeszczekilkanaście lat temu. Prawie każdy zetknął się z muzyką rockową w radio lub telewizji. Muzyka rockowa często stanowi oprawę dźwiękową w wielu popularnych filmach. Muzyka rockowa to rodzaj muzyki charakteryzujący się brzmieniem, które tworzy się zazwyczaj poprzez gitary akustyczne lub elektryczne.

[…]

Czytaj dalej… from Największe gwiazdy rocka

Ciekawe grupy rockowe i metalowe

Chociaż obecnie znanych i fascynujących jest mnóstwo zespołów rocka, to Slayer jest absolutnie tym, który zaważył na historii thrash metalu, a i dziś są jedną z najczęściej wznawianych zespołów. Ten wyjątkowo znany zespół podbił widownię swym doskonałym podejściem do koncerów i niesamowitymi utworami. Te wysoce rozwinięty amerykański zespół podbił widownię swoim pięknym brzmieniem, fantastycznym podejściem do muzyki i tajemniczymi tekstami.

[…]

Czytaj dalej… from Ciekawe grupy rockowe i metalowe

Muzyka oświecenia, czy z dzisiejszymi wstawkami? Kwartet smyczkowy zagra na każde zlecenie

Wydźwięk paru instrumentów smyczkowych, wykonany przez kwartet smyczkowy, swoją historię ma w epoce barokowej. Swój szczyt rozpoznawalności kwartety smyczkowe osiągały w klasycyzmie. Obecnie czwórka grająca na skrzypkach, altówce i wiolonczeli uświetnia śluby, bankiety i inne okolicznościowe imprezy.

[…]

Czytaj dalej… from Muzyka oświecenia, czy z dzisiejszymi wstawkami? Kwartet smyczkowy zagra na każde zlecenie

Gry planszowe powróciły do łask. Gdzie możemy na nie trafić?

Nurty w rozrywce się zmieniają, pojawiają się nowe gry, ale nieśmiertelne gry raczej nie wychodzą z mody. Ostatnio renesans zaliczyły gry planszowe i widać to właściwie wszędzie. Można zagrać nie tylko w knajpkach, ale też na turniejach i imprezach im dedykowanych.

[…]

Czytaj dalej… from Gry planszowe powróciły do łask. Gdzie możemy na nie trafić?