Gry planszowe powróciły do łask. Gdzie możemy na nie trafić?

Nurty w branży rozrywkowej zmieniają się, pokazują się nowsze gry, lecz kultowe gry raczej nie wychodzą z mody. Ostatnio renesans przeżywają planszówki i widać to praktycznie w każdym miejscu. Można pograć nie tylko w knajpach, lecz także na turniejach i konwentach im poświęconych.

impreza

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę powrót do gier planszowych rzeczywiście jest zauważalny co chwilę. Po pierwsze – pojawiło się bardzo dużo sklepów w internecie, w których możemy je kupić, sklepy stacjonarne także proponują duży wybór, a w ogromnych centrach handlowych pokazały się sklepy, mające najpopularniejsze gry planszowe i rozmaite „kieszonkowe” karcianki. Można nabyć całkiem sporo gier, które są edukacyjne czy edukacyjno-rozrywkowe, ale w ogromnej części na półkach znajduje się ogromny wybór planszówek, które ogólnie można określić grami imprezowymi. Można je zabrać zwłaszcza na wyjazdy zakrapiane alkoholem, szczególnie, iż wiele z nich z picia wódki też robi część gry (a kieliszki służą za pionki).

Takie gry imprezowe pokazują się także na wieczorach kawalerskich i panieńskich, mając za zadanie wydobyć z narzeczonych głęboko skrywane tajemnice albo intymne wyznania. Jeśli umawiamy się z kimś do kawiarni lub po prostu na piwo, również możemy rozegrać kilka partii, ponieważ część knajpek, szczególnie niszowych, poza książkami czy prasą oddaje do dyspozycji gości półkę z grami. Gry imprezowe to zwykle również świetny sposób na integrację znajomych na wczasach lub integrację zespołu w miejscu pracy.

Promocją gier są imprezy adresowane do środowiska graczy, urastające do rangi naprawdę wielkiego wydarzenia. Na imprezach można zagrać nie tylko w odświeżone klasyki, lecz też w zupełne nowości, dopiero zdobywające rynki. Planszówki

gry imprezowe

Autor: AlphaGeek
Źródło: http://www.flickr.com

też świetnie sprawdzą się jako podarek, szczególnie gdy nie do końca znamy osobę, którą chcemy obdarować. Gry to też świetny sposób na podarowanie czegoś niebanalnego młodej parze zamiast kwiatów, a co jest w stanie umilić wspólne chwile lepiej niż niejeden film.

W erze gier na urządzenia mobilne, które posiadają ten atut, że najczęściej mamy je przy ze sobą, planszówki robią naprawdę dużą furorę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*