Gry planszowe powróciły do łask. Gdzie możemy na nie trafić?

Nurty w branży rozrywkowej zmieniają się, pokazują się nowsze gry, lecz kultowe gry raczej nie wychodzą z mody. Ostatnio renesans przeżywają planszówki i widać to praktycznie w każdym miejscu. Można pograć nie tylko w knajpach, lecz także na turniejach i konwentach im poświęconych.

impreza

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę powrót do gier planszowych rzeczywiście jest zauważalny co chwilę. Po pierwsze – pojawiło się bardzo dużo sklepów w internecie, w których możemy je kupić, sklepy stacjonarne także proponują duży wybór, a w ogromnych centrach handlowych pokazały się sklepy, mające najpopularniejsze gry planszowe i rozmaite „kieszonkowe” karcianki. Można nabyć całkiem sporo gier, które są edukacyjne czy edukacyjno-rozrywkowe, ale w ogromnej części na półkach znajduje się ogromny wybór planszówek, które ogólnie można określić grami imprezowymi. Można je zabrać zwłaszcza na wyjazdy zakrapiane alkoholem, szczególnie, iż wiele z nich z picia wódki też robi część gry (a kieliszki służą za pionki).

Takie gry imprezowe pokazują się także na wieczorach kawalerskich i panieńskich, mając za zadanie wydobyć z narzeczonych głęboko skrywane tajemnice albo intymne wyznania.

Wejdź na ten odnośnik i poznaj tam uwagi na nasz temat. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, to chętnie Ci na nie odpowiemy.

Jeśli umawiamy się z kimś do kawiarni lub po prostu na piwo, również możemy rozegrać kilka partii, ponieważ część knajpek, szczególnie niszowych, poza książkami czy prasą oddaje do dyspozycji gości półkę z grami. Gry imprezowe to zwykle również świetny sposób na integrację znajomych na wczasach lub integrację zespołu w miejscu pracy.

Promocją gier są imprezy adresowane do środowiska graczy, urastające do rangi naprawdę wielkiego wydarzenia. Na imprezach można zagrać nie tylko w odświeżone klasyki, lecz też w zupełne nowości, dopiero zdobywające rynki. Planszówki

gry imprezowe

Autor: AlphaGeek
Źródło: http://www.flickr.com

też świetnie sprawdzą się jako podarek, szczególnie gdy nie do końca znamy osobę, którą chcemy obdarować. Gry to też świetny sposób na podarowanie czegoś niebanalnego młodej parze zamiast kwiatów, a co jest w stanie umilić wspólne chwile lepiej niż niejeden film.

W erze gier na urządzenia mobilne, które posiadają ten atut, że najczęściej mamy je przy ze sobą, planszówki robią naprawdę dużą furorę.