Muzyka oświecenia, czy z dzisiejszymi wstawkami? Kwartet smyczkowy zagra na każde zlecenie

Dźwięk kilku smyczkowych instrumentów, wykonany przez kwartet smyczkowy, ma swoje korzenie w epoce barokowej. Swój szczyt rozpoznawalności kwartety smyczkowe osiągały w oświeceniu. Obecnie zgrana czwórka grająca na skrzypcach, altówce i wiolonczeli uświetnia śluby, bankiety i inne okolicznościowe imprezy.

Na co zwracać uwagę przy szukaniu zespołu smyczkowego, który ma zagrać dla nas muzykę? W internecie znajdziemy wiele zakładek zespołów zarówno profesjonalnych jak i tworzonych w niedalekiej przeszłości. Doświadczenie w graniu na imprezach jest sprawą kluczową, ale nie stanowi o jedynym atrybucie „czwórki”. Kolejną sprawą jest repertuar, a stricte umiejętność dostosowania nowożytnych klimatów pod dzisiejszą muzykę rozrywkową i filmową. Zabawa w dawnym klimacie, sprzed kilku wieków, przeniesie nas w zupełnie inny świat muzyki, aniżeli znana nam na co dzień. Nie tylko kochający dźwięki muzyki klasycznej i opery mogą zachwycać się wyjątkowością kwartetów grających Beethovena czy Straussa. Wydźwięk co najmniej trzech instrumentów smyczkowych, przy dobranym nagłośnieniu i repertuarze potrafi zrobić ogromne wrażenie.

W pertraktacjach z klientami kwartet smyczkowy () dogrywa cenę oprawy w oparciu o dotychczasowe doświadczenie. Przy umowie i charakterystyce zlecenia nie obędzie się też bez indywidualnego podejścia do niepowtarzalnej „zajawki” muzycznej. Sprawdzony w wystąpieniach muzycznych kwartet dopasuje się zarówno do zamkniętych bankietów, spotkań biznesowych, ślubów cywilnych (link referencyjny) czy jeszcze kolejnych imprez. Zespół powinien być gotowy na poprawkę na realizację pomysłu odnośnie rodzaju muzyki, która sprawia, że impreza przybiera na swojej wyjątkowości.

Połączenie nowoczesnych wstawek z ideą muzyki klasycystycznej nie jest dla zespołu, grającego w trasie od lat, trudnym zadaniem. W wielu przypadkach takie „połączenie” może okazać się na pierwszy rzut oka kompletnie niepotrzebne. Czasem lepiej pozostać w nowożytnych klimatach Straussa czy von Beethovena, nie wypada wręcz mieszać geniuszy swoich czasów z dzisiejszą muzyką rozrywkową.

Podobnie emocjonujące artykuły znajdują się w analogicznym serwisie. Jeśli masz ochotę je poznać – zobacz pod linkiem (http://www.sweet-home.pl/668,cukiernia-warszawa-odkryta.html), który jest tutaj.

Choć i te kombinacje występują. Każdy kwartet smyczkowy powinien w umiejętny sposób łączyć klimaty różnych epok, aby końcowe wrażenie budziło przyjemność i podziw, a nie krytykę.