Zwierzak najlepszym przyjacielem dzieci czyli zalety posiadania takiego pupila w domu

Każde dziecko ma taki czas w życiu, że zaczyna pragnąć posiadać jakieś zwierzątko. Może to być chociażby malutki kiciuś, ale ma być coś, czym da się opiekować. Z tym zajmowaniem naturalnie bardzo różnie bywa.

Pies

Autor: Micolo J
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak ideą posiadania zwierzaka nie jest bynajmniej pokazanie odpowiedzialności, lecz chęć znalezienia się o stopień wyżej w hierarchii domowej niż jakaś mniejsza istotka, która nareszcie zajmie ostatni szczebel społecznej drabiny w rodzinie.

To może dać maluchowi uczucie, że jest większe i bardziej dojrzałe, bo przecież jest ktoś mniejszy od niego. Rzecz jasna posiadanie zwierzaka ma niewątpliwie swoje plusy. Razem z dowartościowywaniem się, maluch uczy się także troski o słabszą istotkę, zależną całkowicie od ludzi, wytwarza w sobie powoli poczucie odpowiedzialności za innych, uczy się cierpliwości, ma się z kim bawić i dzięki temu wyładowuje całkiem sporą ilość własnej niespożytej energii. Dziecko, które jest jedynakiem z pewnością znajdzie w zwierzaku wspaniałego przyjaciela, któremu uwielbia opowiadać swoje najskrytsze tajemnice i zwierzać się z radości, zaś będąc smutnym znajdzie w nim pocieszyciela. Z tego powodu warto rozważyć pojawienie się

Chłopiec z psem

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

zwierzęcia, kiedy maluch zacznie intensywnie o nim wspominać. Jednak trzeba pamiętać, że nie ma to być decyzja powodowana impulsem. Zawczasu warto przedyskutować wszelkie za i przeciw, zastanowić się, jaki może to być zwierzak i wyliczyć czy jego obecność nie spowoduje zawirowań w życiu domowym.

Prawdopodobnie pierwszy na myśl przychodzi wesoły psiak, z którym dziecko (producent sal zabaw) będzie szalało jak z kolegą. To dobry wybór, pod warunkiem, że ma się odpowiednią ilość wolnego czasu na spacery z nim i sporo miejsca, aby razem z dzieckiem mógł biegać po domu. Obroże dla psów i wszelkie inne akcesoria można już bez problemu zakupić w najbliższym sklepie zoologicznym. Karmy, tak suche, jak i te puszkowe można na bieżąco zamawiać przez internet. Sklep internetowy online (e-sklep zoologiczny) przyjmie zamówienie, zaś przesyłkę dostarczy do domu kurier.
Posted in Bez kategoriiTagged