Ciekawe grupy rockowe i metalowe

Choć obecnie popularnych i znakomitych jest dużo zespołów rockowych, to Slayer jest zdecydowanie tym, który zdecydował o teraźniejszości thrash metalu, a i dziś są jedną z najczęściej słuchanych grup. Ten bardzo rozwinięty zespół podbił widownię swoim jedynym w swoim rodzaju podejściem do koncerów i wspaniałymi utworami. Te wysoce rozwinięty amerykański zespół podbił krytyków swoim niezrównanym brzmieniem, wspaniałym podejściem do muzyki i wspaniałymi tekstami.

Slayer

Autor: Florian Stangl
Źródło: http://www.flickr.com

Nie bez znaczenia jest to, że 4 z 10 albumów zdobyły status złotej płyty w Ameryce, a sam zespół zdobył dwie nagrody Grammy (przy czterech nominacjach). Utwory Slayer zawierały ślady hard rocka, undergroundu i aluzji do muzyki dawnej (przykładowo w nazwie płyty Diabolus in Musica – jest to termin oznaczający „tryton”, czyli specyficzny interwał, który w wiekach średnich był uważany za demoniczny dysonans) (odkryj więcej…). Zwłaszcza Slayer (dawniej „Wings of Fire”) jest uważany razem z „Wielką Czwórką” za prekursora także death metalu, którego zapowiedź można odnaleźć w krążkach Hell Awaits.

Popularny i słynny Slayer jest znany z fascynującego brzmienia utworów i nowatorskich dźwięków. Początkowo odgrywał jedynie rolę supportu innych zespołów i koncertował covery Iron Maiden, później jednak – m.in. dzięki dostrzeżeniu zespołu przez wytwórnię Metal Blade Records i wydaniu krążka Show No Mercy rozpoczęli karierę w thrash metalu. Ten moment na pewno stanowiła istotny czynnik popularności zespołu Slayer, który do teraz cieszy się niesłabnącą sławą oraz ma nadzwyczajne rzesze słuchaczy na całym świecie, a daje koncerty dziś – również w Polsce. Jeszcze odmiennych melomanów mogą szczególnie mocno zaintrygowaćciekawe reedycje ich wystąpień. Tak samo ceniona Coma jest znana z fascynujących inspiracji takimi zespołami, jak Led Zeppelin () czy Illusion. Jest niemało tam także nietuzinkowych tytułów piosenek i eksperymentalnych dźwięków.

Guns n Roses

Źródło: http://www.flickr.com/

Początkowo odnosiło jedynie umiarkowane sukcesy (do czego aluzją jest nazwa debiutanckiego krążka Pierwsze wyjście z mroku, później jednak – m.in. dzięki współpracy z T.Love – rozpoczęli karierę w polskim rocku. Z całą pewnością osobowości członków zespołu stanowiły istotny wątek oryginalnego brzmienia Comy. Coma do dziś cieszy się ogromną sławą ,jak również posiada nadzwyczajne ilości fanów w całej Polsce, a współcześnie próbuje ich zyskać na Zachodzie za pomocą anglojęzycznego krążka Don’t Set Your Dogs On Me.

Jeśli opisywany temat okazuje się dla Ciebie interesujący, to polecam przeczytać (https://proformasport.pl/) więcej informacji na zbliżone zagadnienia, które będą dla Ciebie bardzo interesujące.

W kwestii poszczególnych płyt wspaniałych muzyków doskonale może doradzić sprzedawca fachowego, bogato wyposażonego portalu muzycznego. Zazwyczaj lepiej nie żałować zbyt dużo pieniędzy na upragnione doznania słuchowe, jakie zdecydowanie zapewnia Coma ().

.