Czy dorosły mężczyzna powinien młócić w gry komputerowe?

Wziętość gier komputerowych regularnie rośnie. Grają nie wyłącznie dzieciaki, jednakże też dorośli, tak mężczyźni, jak także kobiety. Gry zrobiły się we współczesnych czasach pewną z najbardziej popularnych odmian zabawy i spędzania wolnego czasu.

wojna o pierścień

Autor: Selena N. B. H.
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym powstaje pytanie: czy dorosły facet powinien grać w komputerowe gry?
smartfon
Dorosły mężczyzna kojarzy nam się z odpowiedzialnością i atencją, jednak czy taki pan nie może mieć swojej pasji? Pewien ubóstwia brudzić się w smarach naprawiając własny pojazd, a drugi grać w gry. Zaraz zaraz, przecież majsterkowanie jest przydatne, a granie na konsoli to strata czasu. A kto powiedział, iż pasja ma być praktyczna dla innych? Jest pożyteczna dla tego, kto ją ma, dlatego że realizując ją wykonuje to co sprawia mu rozkosz. Gra wojna o pierścień jest faktycznie rozkosznym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Posiadanie jakiejś pasji robi człowieka ciekawszym, natomiast każdy facet posiadający pasję, posiada dzięki niej cząsteczkę swej prywatności, jakiej nie musi tracić wraz z założeniem familii. Dorosły mężczyzna grający w Super Farmer łączy się z facetem, który nie posiada znajomych, towarzyskiego życia, natomiast każdą wolną chwilę spędza przy komputerze. Dzieję się tak jednakże tylko w skrajnych sytuacjach, zaś uzależnione od gier komputerowych częściej są nastolatkowie.

Kliknij na odnośnik książki o rozwoju osobistym, on przedstawi Ci temat, który Cię aktualnie zafascynował. Przeczytaj artykuł, posiadający interesujące dane.

Nie ma nic szkodliwego w tym, iż dojrzały mężczyzna grywa w gry komputerowe, jeżeli: nie zaniedbuje przez to swoich obowiązków domowych, rodzinnych czy zawodowych; nie gra w gry MMORPG, które określone są dla młodszych, gdyż gra toczy się w czasie faktycznym, zaś dorosły mężczyzna ma obowiązki, które są ważniejsze; umie odseparować świat wirtualny od rzeczywistego i nie pojawiają się u niego zakłócenia psychiczne powiązane z grami komputerowymi.

Co dorosłemu facetowi daje granie w gry komputerowe: możliwość rozwijania własnej pasji; odreagowanie po frasunkach dnia w pracy; możność kontroli tego w co grywają wasze dzieciaki oraz lepszy kontakt z nimi; gdy kobieta też kocha grać w abalone gra to następna okazja do wspólnego odpędzania czasu, co nasili waszą więź.