Na jakiego typu sprzęcie dziś poleca się grać w gry?

Rozrywka mobilna wygląda dzisiaj zupełnie inaczej, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie królują najróżniejsze rodzaje gier, a grać jest na czym. Praktycznie każdy nosi przy sobie telefon komórkowy albo dotykowy smartfon, jakich możliwości obliczeniowe znacznie przewyższają komputery sprzed dekady. Już nawet tych małych sprzętach zagrać możemy w wiele przeróżnych gier, oprócz tego coraz więcej sprzedaje się ich dużych kuzynów, czyli tabletów.

logo Xbox

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Tablety mają większy ekran, więc i komfort gry jest na nich znacznie lepszy. Jeszcze większe monitory posiadają stacjonarne komputery, jeszcze do niedawna właśnie one panowały jeśli chodzi o mobilną rozrywkę. Jednak dzisiaj popularność ich nieco spadła, między innymi dlatego, że spore grono miłośników grania wolało w którymś momencie kupić jedną z konsol, na której gry przygodowe xbox 360 chodzą tak samo dobrze jak na typowym komputerze, a same konsole posiadają kilka zalet, które przyczyniły się do ich dużej popularności. Gracze lubią je bardzo, tak samo jak gry sportowe xbox 360 tak więc rosnąca ich liczba rezygnuje z normalnego komputera i zamienia go na wydają konsolę, na jakiej można naprawdę pograć (na przykład: gry przygodowe na Xbox 360).

Konsole podłączane są do telewizora, przez co dużo lepiej mogą one pełnić funkcję rozrywki rodzinnej w porównaniu z tradycyjnymi komputerami. Poza tym do grania nie trzeba używać klawiatury, a specjalnych padów, a sterowanie nimi jest dużo wygodniejsze. Znacznie przyjemniej jest zasiąść z kolegami czy rodziną przy szerokim na kilkadziesiąt cali telewizorze w salonie, niż cisnąć się na krześle przed niedużym monitorem. W ostatnich czasach do konsol zakupić można dodatkowe kontrolery ruchowe, dzięki czemu granie na przykład w gry muzyczne xbox 360 jest prawdziwą przyjemnością.

Oprócz tego konsole proponują w zasadzie te same gry, co typowe komputery. Duża część firm sprzedaje nowe gry platformowe xbox 360 na te właśnie urządzenia, na konsole konkurencyjnych firm i tradycyjne komputery. Przeważnie daty emisji są w podobnym okresie, więc nie ma problemów z tym, że trzeba dłużej poczekać na pojawienie się wymarzonej gry (wypróbuj te: platformówki na Xbox 360).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*