Łowiectwo jest bardziej popularne

W Polsce przybywa myśliwych. Do polowań garnie się coraz więcej kobiet, duchownych a wiek posiadaczy broni myśliwskiej określa szeroka rozpiętość. 115 tysięcy myśliwych w Polsce to już niezła armia. Armia, która stale się rozrasta, bo jest moda na łowiectwo.

myślistwo

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Łowiectwo, nie myślistwo, gdyż to określenie oznacza ochronę zwierząt, a celem myśliwych jest zabezpieczenie wszelakich gatunków oraz właściwej populacji dzikich zwierząt. Ich zbyt duża ilość wyrządza niestety wielkie szkody rolnikom i leśnikom, dlatego też potrzebna jest stała kontrola ich szeregów.

Niegdyś równowagę w lasach zapewniały drapieżniki – niedźwiedź, ryś czy wilk. Dzisiaj selekcję przeprowadza myśliwy.

Jeżeli ta kwestia Cię interesuje, to możesz zdobyć podobne dane na podnoszone zagadnienie. W tym celu odwiedź serwis www szkoła podstawowa w łomiankach opinie.

Wyklucza zwierzęta starsze i niedomagające. Działalność myśliwych przypomina pracę rolnika, który kosi zboże i zabija inwentarz żywy.

W dzisiejszych czasach, na obraz myśliwego składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska, gadżety strzeleckie oraz ubrania myśliwskie. Profesjonalny myśliwy nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki lub też długoletniej tradycji myślistwa, lecz przede wszystkim dla wygody oraz dobrego samopoczucia w czasie polowań.
Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest kurtka. Okrycia wierzchnie

polowanie

Autor: per Corell
Źródło: http://www.flickr.com

zabezpieczają na polowaniu przed deszczem, śniegiem, zimnem, wiatrem, nie krępuje ruchów a co więcej, ułatwiają kamuflaż. Nieprzemakalność, swoboda ruchów, wysoka odporność i izolacja termiczna to najważniejsze cechy odzieży dla myśliwych. Membrana gwarantuje 100 % ochronę przed wodą, a spora ilość przydatnych kieszeni w spodniach czy kurtkach, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

Ocieplany, odpinany kaptur także powinien zwrócić naszą uwagę. Dobrze, gdy ubrania myśliwskie są „ciche”, o czym zwykle jesteśmy poinformowani na metce czy w ich opisie. Podsumowując, głównym kryterium przy zakupie odzieży myśliwskiej, musi być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia. Prawidłowo przystosowana odzież na polowania pozwoli nam na swobodne obcowanie z przyrodą i w słońcu i w deszczu.