W jaki sposób rozmawiać na tematy powiązane z seksualnością

Każdy z nas chce bliskości i miłości, są to jedne z największych pragnień człowieka, i to bez względu na wiek. W wypadku dzieci nie budzi to żadnych kontrowersji. Nieco inaczej jest w przypadku osób dorosłych. Tutaj temat miłości i bliskości ociera się o tabu. Ogromnie duże znaczenie ma tutaj płeć osoby, dużo łatwiej jest bowiem paniom objawiać własne uczucia niż ich partnerom. Ci – z racji swojego wychowania – nie nawykli do oznajmiania swych emocji, co czasami prowadzi do spięć.

amazinggirl.pl/erotyka/pasy-do-ponczoch.html

Autor: pasiv/agresiv
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego w związku warto zawsze rozmawiać, zwłaszcza o emocjach. Trzeba przyznać że najprawdopodobniej nie będą to łatwe rozmowy, jednak konieczne dla dobra związku.

Ta rekomendowana strona (http://www.s-performance.pl/), ma pokrewne dane na opisywany wątek, więc nie zwlekaj, a poznaj w szczegółach info na to zagadnienie.

Niezwykle istotne jest aby tego typu rozmowy przeprowadzać w sytuacji, gdy obydwie strony będą wypoczęte oraz mają na taką rozmowę czas.

Podobnie ważne, a nawet jeszcze istotniejsze będzie to w kwestii spraw intymnych. Oczywiście każdy ma swoje upodobania w kwestiach seksualnych. Niegdyś ktoś mądry powiedział, iż wszystko może być możliwe o ile obie strony wyrażą na jakieś propozycje zgodę. Musi to być akceptacja wyraźna i nie budząca jakichkolwiek wątpliwości. Tak więc nie ma niczego złego w używaniu tak kontrowersyjnych przedmiotów jak przykładowo pejcz – jeśli obie strony tego chcą (tu przykłady dla zainteresowanych: i baty). Oczywiście trzeba zastrzec, że ewentualne cofniecie zgody musi być bezwzględnie przestrzegane.

Aby zgoda na jakieś zachowania erotyczne była świadoma, konieczna jest wcześniejsza bezpośrednia oraz spokojna rozmowa, bez używania prób nacisku, a już z pewnością nieakceptowalny jest szantaż emocjonalny. Niestety, rozmowa o pragnieniach fizycznych może być jedną z najbardziej trudnych dla obydwu ze stron. Strona wychodząca z niecodzienną ideą ma prawo spodziewać się odrzucenia z powodu swych preferencji, natomiast druga strona może poczuć się traktowana przedmiotowo, co nigdy nie jest przyjemne. Wynika stąd, iż zanim rozpoczniemy poruszać tak delikatne zagadnienia, musimy odpowiednio przemyśleć nie tylko argumenty, ale także metodę ich przekazania (nawet jeśli tematem do rozmowy ma być tak niewinny przedmiot jak dajmy na to pas do pończoch).
Posted in Bez kategorii