Przeczytaj niepopularne tytuły – nie bądź ślepy

Wszyscy ludzie, którzy chociaż w małym stopniu zajmują się rodzimą sceną polityczną, na pewno kojarzą osobę Rafała Ziemkiewicza. Ale nie dlatego, że zajmuje się on zagadnieniami polityki. Jest on niezmiernie docenianym dziennikarzem, komentatorem sceny politycznej i publicystą. Jeśli prześledzimy uważnie jego życiorys, na pewno dojdziemy do wniosku, że jest on niespokojnym typem. Był związany z wieloma tytułami prasowymi, a także stacjami radiowymi w Polsce, z których odchodził z najróżniejszych powodów.

grzbiety książek

Autor: irondsd
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj tworzy tygodnik „Do Rzeczy”. Pojawia się też w telewizji.

Jednak większość rodaków zna go jako błyskotliwego felietonistę. Jego wywody na temat polskiej rzeczywistości są bardzo chętnie czytane, jak również oceniane przez czytelników, co możemy sprawdzić, zaglądając na znany już blog dziennikarza. Najciekawsze artykuły, które mogliśmy przeczytać w różnych gazetach i na portalach sieciowych, często publikował w formie książkowej. Zbiór tekstów „Zero zdziwień” (przejdź: książki niewygodne) wydano w 1995 roku. Od tego momentu dość systematycznie na półkach księgarni pojawiały się jego następne pozycje publicystyczne i zbiory felietonów. W 2011 roku ukazał się wywiad- rzeka z publicystą pod tytułem „Wkurzam Salon”. (zobacz również: książki rafała ziemkiewicza)

Ale komentowanie sceny politycznej i dziennikarstwo to jedynie część działalności Ziemkiewicza. Bez wątpienia mało osób wie, że ten dziennikarz to wielbiciel fantastyki i autor wielu poczytnych książek z tej dziedziny.

Absorbuje Cię tematyka podnoszona w tym artykule? Poznaj poza tym także inne pokrewne materiały – po prostu wejdź na stronę (http://www.daikin.pl/pl_pl/grupy-produktow/klimatyzacja/ururu-sarara.html).

Został wiele razy uhonorowany prestiżowymi nagrodami za swój dorobek literacki. Zadebiutował opowiadaniem „Z palcem na spuście”, opublikowanym w tygodniku „Odgłosy” w 1982 roku. Dwukrotnie został okrzyknięty „twórcą roku” w plebiscycie, organizowanym przez Śląskie Stowarzyszenie Fantastyki Śląka.

Na stronicach swoich książek publicysta ukazuje losy zwyczajnych zjadaczy chleba, którzy muszą się odnaleźć się w niecodziennych sytuacjach. Jego twórczość dotyczy mnóstwa dziedzin naszego życia, dlatego na pewno każdy odnajdzie w dorobku tego znanego dziennikarza coś specjalnego dla siebie.