Tak naprawdę nie słuchajmy wyłącznie muzyki, ale również ją kreujmy!

Słuchanie muzyki ma z pewnością dużo uroku. W końcu bardzo ciężko w ogóle wyobrazić sobie funkcjonowanie bez ulubionych wykonawców: mamy różne upodobania muzyczne, lecz to co nas na pewno łączy to wielka miłość do muzyki.

Gra na darbuce

Autor: Dave Catchpole
Źródło: http://www.flickr.com
Wspaniałe zespoły muzyczne, takie jak chociażby islandzki Gus Gus czy Bruce Springsteen powodują, że chociaż nasz świat jest w dalszym ciągu ciężki do przyjęcia, to jednak na szczęście jakoś możemy lepiej poradzić sobie ze wszystkim. Zresztą nie tylko o to chodzi w pragnieniu słuchania piosenek. No dobra – bierne słuchanie muzyki to coś niesamowitego, ale wyłącznie granie na jednym z instrumentów daje wielką frajdę: np. conga albo skrzypce…

Generalnie sytuacja jest taka, że często mamy sporo talentu, lecz jakoś nie zauważamy tego. A więc pewnie dużo osób funkcjonuje na normalnym poziomie – najzwyczajniej nie zauważając własnego wielkiego talentu.

Czy Twoim zdaniem omawiany wątek jest bardzo interesujący? Jeśli tak sądzisz, to kliknij na odpowiedni serwis (https://www.fundacjaavalon.pl/nic-co-ludzkie/) – tam znajdziesz równie intrygujące dane.

To może dajmy się sprawdzić, może gitara bądź darbuki są tak jakby akurat nam pisane? To zastanawiające, iż pewni ludzie przez praktycznie całe życie grają na jakimś instrumencie, ale bez nieprzeciętnego efektu, a tu przyjdzie jakiś kompletny świeżak, który zagra sobie jeden raz i wyjdzie mu to doskonale (wkręć się w muzykę i rozpocznij przygodę na najlepszym sprzęcie: instrumenty perkusyjne – djembe).

A może wśród czytelników tego artykułu znajdą się mega wirtuozi, utalentowani ludzie, którzy powodują, że ten jakże niemiły świat jest milszy. Na ten przykład djembe: mocno egzotyczny instrument, przede wszystkim popularny wśród czarnoskórych muzyków. Jednak nawet najzwyklejszy Kowalski, ten człowiek, który jest naturalnie biały, wcale nie musi myśleć, że to coś w zupełności nie dla jego osoby!

Pewnie jedyna spora wada częstego grywania na instrumencie to wydobywający się hałas. W szczególności hałas robią instrumenty perkusyjne: rzępolenie jest denerwujące, przynajmniej dla postronnych. Zapamiętajmy zatem, że nie można przeszkadzać ludziom, przydałoby się jakoś temu wszystkiemu zaradzić. Zapewne każdy miłośnik muzyki, po dokładnej analizie owego artykułu, wreszcie wszystko zrozumie (jeśli chcesz rozpocząć nowe hobby sprawdź ceny najlepszych instrumentów: perkusyjne instrumenty).