Kiedy maluchy nie mają co robić – sposoby na szare zimowe wieczory

Zimą, sporo rodziców rozważa, jak zagospodarować czas swoim pociechom. Niskie temperatury oraz krótki dzień zmuszają do spędzania większości czasu w domu, który wydaje się mniej niegodnym zainteresowania miejscem do dziecięcych szaleństw w porównaniu z najbliższym podwórkiem czy placem zabaw. Nie dopuśćmy jednak, by zimowa aura za oknem uniemożliwiała udaną zabawę. Dużo radości dostarczy dzieciom robienie prezentów świątecznych czy ozdób choinkowych.

dziecko

Autor: Israel_photo_gallery
Źródło: http://www.flickr.com
Konieczne materiały znajdziemy np.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to użyj linku (https://www.mroptic.pl/soczewki-kontaktowe), aby przeczytać większą ilość zbliżonych informacji. Bez obaw kliknij więc tu.

w internetowych sklepach hobbystycznych, lub… na biurku, w parku, w szufladzie. Dziecięca fantazja lubi zaskakiwać! Inspiracji najlepiej jest szukać szukać na stronach internetowych przeznaczonych dla dzieci. Zadziwi nas masa pomysłów i technik zdobienia – nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, tworzenie niezobowiązujących upominków, notatników, zawieszek na drzwi, papierów do pakowania prezentów oraz ozdób na na wiele innych okazji. Nie wszyscy z nas wiedzą, że 13 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Telewizji dla Dzieci. Z tej okazji można razem z maluchem wykonać tekturowy telewizor.

Organizując małym odkrywcom odpoczynek bierny, wskazane jest połączyć przyjemne z pożytecznym (kliknij). Wiedza którą poznajemy w interesujący sposób jest prostsza do zapamiętania. W tej sytuacji

dziecko

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

również możemy liczyć na Internet. Portale dla dzieci przedstawiają masę gier, rozwijających kreatywność i wyobraźnię.

A może namówimy naszą pociechę do startowania w konkursie? Dzieci niezwykle cenią sobie tę formę rywalizacji. Konkursy dla dzieci dostarczają im sporo zadowolenia, podnoszą samoocenę, uczą „zdrowej” rywalizacji a także zaprezentowania się najmłodszych w różnych dziedzinach. A radosny uśmiech dziecka na widok listonosza z nagrodą? Niezapomniany.

Grudzień to szczególnie wyczekiwany przez dzieci zimowy miesiąc. Dzięki Świętom dorośli mają więcej czasu, który mogą wykorzystać na zabawę ze swoimi Skarbami. Spędźmy ten czas jak najweselej.

Więcej na ten temat: