Podwodny świat w Twoim mieszkaniu? Dlaczego nie!

Marzysz o psie, lecz Twój tryb życia skazałby czworonoga na ciągłą samotność? Dostajesz dreszczy na samą myśl o czyszczeniu kociej kuwety? A może masz uczulenie na sierść i nawet chomik wywołuje u Ciebie napad kataru? Na wszystkie te pytania jest odpowiedź. Akwarium! Rybki nie nie zatęsknią za Twoją obecnością, nawet jeśli wyjedziesz na długie wakacje. Nie spowodują reakcji alergicznych. Za to idealnie Cię zrelaksują, a co więcej zastąpią telewizor. Akwarystyka to wspaniałe hobby.

akwarystyka

Dbanie o akwarium to podstawowa czynność, jaką musisz na bieżąco przeprowadzać (obok karmienia), jeśli chcesz, aby żyjący w nim przedstawiciele fauny byli dla Ciebie widoczni i przede wszystkim zdrowi. Gdy właśnie zdecydowałeś się na przygodę z akwarystyką, zdaj się na odpowiednią firmę – zwłaszcza gdy przeznaczone jest dla rzadkich czy egzotycznych okazów. To, jak troszczyć się o akwarium, zależy od rodzaju wody (słodka lub słona) i zamieszkujących je zwierząt.

Z tego względu zanim znajdziesz miejsce na pokaźne, dwustulitrowe akwarium, zdobądź jak najwięcej informacji o wymaganiach bytowych poszczególnych, niezwykle prezentujących się gatunków. Niektóre gatunki domagają się sporego więcej uwagi i kosztów związanych z utrzymaniem. Te wiadomości mają spore znaczenie – od nich będzie zależeć wygląd i wyposażenie zbiornika.

kolorowe rybki

Autor: Jim G
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególnie dużych rozmiarów akwarium, egzotyczną florę i faunę wymaga posiadania stosownej wiedzy. Przed zakupem akwarium wraz z całym osprzętem : akwarium filtry (), zwierzętami, roślinami, kamieniami, przejrzyj literaturę fachową, strony oraz fora internetowe, odwiedź kilka sklepów akwarystycznych i zoologicznych. W tych miejscach, uzyskasz najwięcej szczegółowych informacji, na temat jak dbać o akwarium. Akwarium, i małe i duże, to wspaniałe hobby i najlepsza lekcja (zobacz także gra na perkusji) biologii jednocześnie – zwłaszcza dla dzieci. Dlatego nie bój się realizacji swojego marzenia – spektakl z wodnymi stworzeniami w roli głównej będzie trwał bezustannie.