Gdzie można znaleźć jakieś spokojniejsze miejsce nad brzegiem Morza Bałtyckiego, co będzie mógł gościom zaoferować Jantar.

Nasze morze od wielu lat jest głównym miejscem wypoczynku w wakacje. Piaszczyste plaże ciągną się od Zalewu Szczecińskiego przez pięćset kilometrów w stronę granicy z Rosją, i jak tylko jest trochę słońca, to te setki kilometrów są po brzegi pełne turystów. Część z nich woli zatrzymać się w większych miejscowościach takich jak Gdańsk czy Koszalin, inni decydowanie bardziej będą woleli spokój, ciszę i mało turystów.

morze jesienią

Autor: waferboard
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nasze Pomorze jest tak różnorodne, że każdy bez najmniejszego problemu coś dla siebie znajdzie, i miłośnicy gwaru i zabawy do białego rana, i ci, dla jakich najbardziej pożądana będzie zaciszna plaża. Duże miasta są chętnie odwiedzane właśnie przez wielbicieli rozrywki, niektóre z takich miast stały się wręcz urlopowym miejscem spotkań celebrytów i ludzi kultury i sztuki. Niewielkie miejscowości chętnie witają rodziny z małymi dziećmi, które będą się bezpiecznie mogły bawić całymi dniami, a także ludzi chcących odetchnąć po całym roku ciężkiej pracy. Tak więc będzie w czym wybierać, więc każdy szukający swojego miejsca nad Bałtykiem do wypoczynku z pewnością bez problemów je znajdzie.

Osoby które szukają spokoju i ciszy mogą pomyśleć o niedużej miejscowości, leżącej w pobliżu Gdańska, to znaczy o Jantarze. Nazwa jej pochodzi od bursztynu, który licznie występuje w pobliżu, do dnia dzisiejszego organizuje się tam mistrzostwa świata w poławianiu tego minerału. Jantar to spokojna, cicha miejscowość, która się idealnie nadaje na wypoczynek z rodziną. Piękne plaże kuszą złocistym piaskiem i czystym morzem, nawet w najbardziej upalne dni nie będzie na nich tłumów, tak jak to często jest w innych wypoczynkowych miejscowościach. Warte zwiedzenia w Jantarze jest Muzeum Bursztynu, dla dzieci świetną rozrywką jest również mini zoo i stadnina koni.

pensjonat

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo że Jantar jest niewielką miejscowością, to jego noclegowa baza jest porządnie rozwinięta. Kwatery Jantar to przede wszystkim pokoje w prywatnych domach, ale także bardzo liczne pensjonaty i całkowicie niezależne domki (polecamy przejrzeć – Grzybowo domki) kempingowe. Dowiedz się więcej: sprawdź propozycję noclegu.