Gdzie można znaleźć jakieś spokojniejsze miejsce nad brzegiem Morza Bałtyckiego, co będzie mógł gościom zaoferować Jantar.

Polskie morze od lat jest głównym miejscem wakacyjnego wypoczynku. Pełne piasku plaże ciągną się od Szczecina przez kilkaset kilometrów w stronę granicy z Rosją, i jak będzie tylko trochę słońca, to te setki kilometrów są po brzegi pełne turystów. Niektórzy z nich wolą zatrzymać się w większych miejscowościach takich jak Koszalin albo Gdańsk, inni dużo bardziej preferują ciszę, spokój i mało turystów.

[…]

Czytaj dalej… from Gdzie można znaleźć jakieś spokojniejsze miejsce nad brzegiem Morza Bałtyckiego, co będzie mógł gościom zaoferować Jantar.

Mazury niegdyś i obecnie – niedługa refleksja na temat zmian, jakie w tym regionie zaszły na przestrzeni półwieku

Mazury stają się niezwykle atrakcyjnym terenem pod względem turystyki. Zresztą każdy, kto choć raz odwiedził Mrągowo, Giżycko bądź stolicę województwa warmińsko-mazurskiego, dobrze wie, że tamtejsza okolica jest w stanie rozkwitać praktycznie jedynie dzięki pieniądzom, jakie przywożą ze sobą turyści. Oczywiście wielką rolę należy przypisać pieniądzom z Brukseli, ale one i tak trafiają na konta lokalnych biznesmenów w związku z rosnącym ruchem turystycznym.

[…]

Czytaj dalej… from Mazury niegdyś i obecnie – niedługa refleksja na temat zmian, jakie w tym regionie zaszły na przestrzeni półwieku