Muzyka z Islandii jest porywająca

Co prawda często gdzieś przeczytamy, że o cudzych upodobaniach muzycznych nie ma żadnego sensu dyskutować, ponieważ i tak takie rozmowy do niczego dobrego nie są w stanie prowadzić, to jednak można zasadniczo lekko pokusić się o krótką dysputę na temat gustów. Zatem jakie składanki płyty cd/dvd, które w ostatnich latach zostały opublikowane na rynku są w istocie godne uwagi?

Muzyka

Źródło: http://www.sxc.hu/
Najbardziej znacząca myśl: w żadnym przypadku nie można myśleć, że aktualna scena muzyczna jest w zupełności do niczego! Snobizm muzyczny, czyli egzaltowanie się tylko starymi kawałkami to coś zabawnego.

Jeżeli któregoś z internautów interesują religijne płyty cd/dvd, musi chociażby docenić bardziej Arkę Noego. W sumie to nie jest nowy zespół, lecz z wiadomych przyczyn w Arka Noego nie posiada stałego składu, dzieciaki przychodzą i odchodzą, to normalne. I wbrew pozorom w żadnym razie nie można rzec, iż Arka Noego to nudziarstwo, coś dobrego wyłącznie dla fanów zwyczajnych katolickich piosenek. Nierzadko kościelna muzyka w istocie nie jest przesadnie emocjonująca, lecz na całe szczęście formacja o nazwie Arka Noego z doskonałym skutkiem pokazuje, że jeżeli kogoś interesuje skoczna muzyka o charakterze religijnym, powinien kupić album Arki Noego. Szczególnie, że kasa zarabiana z płyt im się należy! – (oferujemy oferty muzyczne dla każdego: muzyka religijna na cd)

Pamiętajmy, iż gdzieś na końcu Europy znajduje się zimna Islandia: co interesujące, Polacy są aktualnie najbardziej liczną grupą obcokrajowców. Ten Polak, który pragnie bliżej poznać islandzką duszę niech chociażby zwróci własną uwagę na rock płyty cd/dvd produkowane przez islandzkich muzyków. Choć Islandia jest mniejsza, aniżeli przykładowo Szczecin, dałą radę spłodzić Bjork, muzyków z GusGus, lecz także Asgeira – bardzo młodego faceta, którego zapewne czeka wielka kariera. Już w tym momencie jest na obszarze Islandii jednym z najpopularniejszych piosenkarzy.

Należy od razu przyznać, że akurat jego koncert (zobacz pokaz sztucznych ogni) w naszym kraju, a konkretniej w stołecznym klubie Basen był bez wątpienia niesamowitym, klimatycznym wydarzeniem. I miejmy małą nadzieję, iż niedługo Asgeir ponownie nas nawiedzi. W takim razie jeżeli kogoś na ten moment średnio zainteresowały reggae bądź soul i r&b płyty cd/dvd, niech sięgnie po muzykę z Islandii. Islandia jest niewielkim, ale przy tym wielkim krajem – (newsy muzyczne, które zamówisz online: składanki muzyczne na płytach).